Вшосте Дрогобич зібрав дипломатів, науковців, письменників та діячів культури з Австрії на Міжнародному форумі. ФОТО. ВІДЕО

Понеділок, 13 Травень 2019

У Дрогобичі стартував Міжнародний форум «Дні Австрії у Дрогобичі», які присвячені Зальцбурзькому краю.

У понеділок, 13 травня, у Львівському академічному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича відбулось офіційне відкриття Міжнародного форуму за участі чисельної кількості представників навчальних, культурних, адміністративних та дипломатичних установ України та Австрії.

https://youtu.be/o4ak3kZTV0o

Під час офіційного відкриття іноземних дипломатів, науковців та культурних діячів привітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма та ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Надія Скотна.

«Сьогодні посилення українсько-австрійських відносин є першочерговим на державницькому рівнях як в Україні, так і Австрії. Адже невипадково 2019-й оголошений в Австрії роком української культури. Впевнений, що завдяки саме таким заходам культурне співробітництво обох країни вдасться вивести на новий — абсолютно вищий рівень», — звернувся зі словами вітання міський очільник Дрогобича Тарас Кучма.

У межах офіційного відкриття Міжнародного форуму «Дні Австрії у Дрогобичі» міський голова Дрогобича Тарас Кучма вручив відзнаку «Почесний громадянин Дрогобича» за вагомий внесок у розбудову австрійсько-українських взаємин доктору юридичних наук, багаторічному керівнику президії та управлінського апарату торгової палати Штирії, члену правління громадських організацій, куратору Австрійського Червоного Хреста — Гервігу Брандштеттеру. Окрім цього, Тарас Кучма подарував пану Гервігу українську вишиванку.

У своєму подячному слові Гервіг Брандштеттер звернувся до політиків всієї Європи та закликав припинити війну на Сході України.

«Якщо буде мир в Україні, то буде й в усій Європі. Нехай живе мир», — наголосив Гервіг Брандштеттер.

Як символ примирення війни на Східних теренах української держави Гервіг Брандштеттер вручив Тарасу Кучмі Прапор Миру та просив вивішувати його у Дрогобичі лише з особливої нагоди.

Також з поміж почесних гостей та запрошених учасників Форуму привітали заступник губернатора федеральної землі Зальцбурґ д-р Гайнріх Шельгорн та представник посла, керівника департаменту культурної політики за кордоном при Федеральному міністерстві Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії д-р Терези Інджайн.

Модератором «Днів Австрії у Дрогобичі» виступив директор Австрійської бібліотеки у Дрогобичі, доцент ДДПУ імені І. Франка Ярослав Лопушанський.

Впродовж тижня учасники Форуму візьмуть участь у різноманітних культурних, мистецьких та наукових заходах. З деталями Програми форуму можна ознайомитися за посиланням: Програма Дні Австрії 2019

Прес-служба ДМР