Врятовані життя у куполі Вежі Дрогобицької Ратуші. ФОТО. ВІДЕО

Середа, 3 Липень 2019

Дрогобицька Ратуша, 90-ліття якої відзначатимуть вже цього року, визначна будівля в історії нашого міста.

Саме тут у воєнні та повоєнні роки відбувалася події, які залишили свій відбиток у людській пам`яті назавжди.

У 1941 році під час німецької окупації міста Вежа Дрогобицької Ратуші врятувала чотири людські життя, а відтак майбутнє покоління цілої сім`ї.

https://youtu.be/oCjmVwOry_c

У воєнні роки сім`ї дрогобицьких євреїв Ізраеля та Сари Бінштоків та їх двом донькам Ірен і Полі загрожувала смертельна небезпека. Той, кого німці призначили керувати окупованим Дрогобичем — українець Осип Коштемський, наважився переховувати сім`ю дрогобицьких євреїв у куполі Вежі Ратуші. Тим сам бургомістр врятував їх.

Самого ж Осипа Коштемського після війни в радянський час розстріляли.

Через багато років донька Ізраеля і Сари Бінштоків — Ірен повернулася до рідного Дрогобича та розповіла про ці страшні події.

Для того, щоб кожен міг дізнатись про ці події, при вході у Вежу Ратуші встановили інформаційну таблицю. Офіційне відкриття таблиці відбулось у вівторок, 2 липня.

На відкриття таблиці прибули донька та син Ірен Біншток. Сама ж Ірен, зважаючи на похилий вік, прибути з-за кордону уже не змогла.

Привітали нащадків сім`ї Біншток та єврейську громаду у Дрогобичі міський голова Тарас Кучма, а також Народний депутат України Богдан Матківський, голова єврейської громади у Дрогобичі Йосип Карпін, керівник КП «ТІЦ» Ігор Чава.

«Ця подія ще раз свідчить про те, що лише якщо ми разом бажатимемо і робитимемо один одному добро, ми зможемо дуже багато, навіть рятувати людські життя. Щиро вітаю тут кожного дрогобицького представника єврейської громади, адже Дрогобич завжди був і залишається не одним містом, а півтори міста», — звернувся до присутніх міський очільник Дрогобича.

Освятив таблицю отець Ігор Цмоканич (СДЄ УГКЦ).

Нагадаємо, відвідати Вежу Дрогобицької Ратуші та ознайомитись з нововстановленю інформаційною таблицею можна, звернувшись до Туристично-інформаційного центу Дрогобича, що на площі Ринок, 1.

Прес-служба ДМР