Володимир Коцюба про результати розгляду судових справ щодо ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів», фермерського господарства «Газда» та діяльності міського голови Дрогобича

Впродовж останніх тижнів судами було винесено низку судових рішень, де стороною виступала Дрогобицька міська рада.

Про це повідомив заступник міського голови Дрогобича, керуючий справами виконкому Володимир Коцюба.

Зокрема, 6 листопада 2018 року Великою Палатою Верховного суду України було розглянуто касаційну скаргу Дрогобицької міської ради з вимогою скасувати рішення Господарського суду Львівської області від 11 грудня 2017 року та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 19 березня 2018 року, яким було відмовлено Дрогобицькій міській раді в задоволенні позовних вимог щодо припинення права Публічного акціонерного товариства «Дрогобицький завод автомобільних кранів» на постійне користування земельною ділянкою, що на вул. М. Грушевського, 9, скасування акта на право постійного користування земельною ділянкою, визнати недійсним договір суперфіцію від 15 червня 2015 року, укладеного між Я. П. Соломчаком та ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів» та прийняти нове рішення, яким задоволити позовні вимоги Дрогобицької міської ради повністю.

Подання вказаного позову було зумовлено заборгованістю ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів» за сплату земельного боргу за користування земельною ділянкою та укладення ПАТ «ДЗАК» без згоди власника — Дрогобицької міської ради, договору суперфіцію з Я. П. Соломчаком, згідно з яким останньому було надано дозвіл на проведення будівельних робіт.

Верховний Суд задоволив частково вимоги Дрогобицької міської ради, скасувавши рішення першої та апеляційної судових інстанцій та направив матеріали на повторний розляд до Господарського суду Львівської області.

Також 28 листопада 2018 року Касаційним адміністративним судом, який є складовою частиною Верховного Суду України, було розглянуто справу за касаційною скаргою міського голови Тараса Кучми на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 25 січня 2018 року у справі за позовом Пришляка Ярослава Пилиповича до міського голови, третьою особою виступило КП «Житлово-експлуатаційне об`єднання» ДМР, про визнання протиправної бездіяльності міського голови щодо неналежного розгляду звернень.

Постановою суду першої інстанції від 5 жовтня 2017 року в задоволенні адміністративного позову Пришляку Ярославу Пилиповичу було відмовлено.

Постановою суду апеляційної інстанції від 25.01.2018 року скасовано постанову Дрогобицького міськрайонного суду від 05.10.2018 року та прийнято нову постанову, якою позовні вимоги Пришляка Ярослава Петровича задоволено.

Однак 28 листопада 2018 року за результатами розгляду касаційної скарги Касаційний адміністративний суд скасував постанову Львівського апеляційного адміністративного суду, залишивши постанову Дрогобицького міськрайонного суду без змін.

Відтак, як зазначив Володимир Коцюба, рішенням найвищого суду в систему судоустрою України фактично визнано, що міський голова діяв в межах повноважень, відповідно до чинного законодавства.

«Впродовж останнього року судовими інстанціями розглядалися три судові справи щодо незаконності дій, розпоряджень, бездіяльності міського голови. Станом на сьогоднішній день всі справи розглянуто з винесенням кінцевих рішень на користь міського очільника», — додав Володимир Коцюба.

Остання судова справа, датована 4 грудня 2018 року, стосується позову фермерського господарства «Газда».

Відтак у Львівському окружному адміністративному суді 4 грудня 2018 року закінчено розгляд справи за позовом фермерського господарства «Газда» Я.С. Бігуняка, до Дрогобицької міської ради, в якій позивач просив скасувати рішення сесії Дрогобицької міської ради «Про відмову у погодженні технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки натурі (на місцевості).

Львівський окружний адміністративний суд своїм рішенням від 04.12.2018 року відмовив в задоволенні позовних вимог фермерському господарству «Газда» Я.С. Бігуняка повністю і таким чином підтвердив незаконність вимог позивача щодо скасування рішення Дрогобицької міської ради від 15 травня 2018 року, яким було відмовлено фермерському господарству «Газда» Бігуняка Я.С. у погодженні технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 18,9 га на вул. Самбірській в м. Дрогобичі для ведення садівництва.

Зацікавленість статтею
[Всього: 8 Середня оцінка: 2.9]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні