Вдруге у Дрогобичі відбулося виїзне засідання тимчасової контрольної комісії ЛОР з питань вивезення та утилізації ТПВ з міста. ФОТО

У вівторок, 5 березня, у Дрогобицькій міській раді відбулося друге виїзне засідання тимчасової контрольної комісії Львівської обласної ради з питань вивезення та утилізації ТПВ з Дрогобича.

Засідання комісії відбулося під головуванням очільника тимчасової контрольної комісії Львівської обласної ради з питань вивезення та утилізації ТПВ з Дрогобича Богдана Гагалюка.

Участь у засіданні комісії взяли керівник Департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, перший заступник міського голови Дрогобича Ігор Герман, заступник міського голови Василь Качмар, керівник Департаменту міського господарства ДМР Роман Москалик, заступник керівника Департаменту міського господарства Ростислав Пошивак, в.о. керівника КП «Комбінат міського господарства» Сергій Жирний, голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький, голови Рихтицької та Доброгостівської сільських рад, депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Юрій Нестор, представники ЗМІ та громадськості.

На початку засідання керівник Департаменту міського господарства ДМР Роман Москалик проінформував присутніх, що станом на сьогодні Дрогобич виконав практично всі заходи, запропоновані комісією за результатами першого виїзного засідання.

Зокрема мова йде про проведення позачергового аудиту КП «КМГ» та проведення повторного тендеру на вивезення ТПВ з Дрогобича з поділом території міста на декілька лотів для участі приватних структур, — зазначив Роман Москалик. Також посадовець наголосив, що у зазначеному тендері участі не взяла жодна організація, відтак вивезенням ТПВ з міста і надалі займається КП «КМГ».

Також Роман Москалик прозвітував про використання коштів, які були виділені Дрогобичу Львівською обласною та Львівською міською радами. Як зазначив посадовець, всі кошти були скеровані на оплату послуг з вивезення та утилізації ТВП з Дрогобича.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма також прокоментував ситуацію, яка була та яка існує у місті сьогодні:
«Дякуючи тому, що нам були виділені кошти з обласного бюджету та бюджету Львова, нам вдалось більш-менш вивезти ТПВ з Дрогобича на час Різдвяних свят. Однак ціна, яку ми сплачуємо за вивезення ТПВ, є занадто високою для міського бюджету. Більше того, з часу блокади Дрогобицького сміттєзвалища у Дрогобичі вдвічі збільшилась кількість сміття — з 35 тонн за добу до 70 тонн за добу. Причиною того є те, що сміття до міста звозять жителі навколишніх сіл, оскільки села також звозили сміття на Дрообицьке сміттєзвалище поблизу села Брониця, а тепер мішками везуть у Дрогобич. І при цьому ці ж люди через безкарність правоохоронними органами, зухвало хизуються перед дрогобичанами.
Окрім цього, відсутня системність вивозу сміття, оскільки як тільки налагодиться співпраця з тим чи іншим містом чи районом з питань вивезення ТПВ, то одразу після одного чи двох приймань вони відмовляються від співпраці, посилаючись на тиск з боку активістів».

Також Тарас Кучма наголосив, що майбутнє за сміттєпереробними заводами, тому міська рада розробляє концепцію будівництва заводу, будує сміттєсортувальну лінію, яка увійде в комплекс заводу, а також запроваджує заходи з сортування ТПВ у садках та школах та комунальних установах міста.

Голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора заявив про готовність допомогти у вирішенні цієї проблеми у місті, оскільки вона вже стала спільною. Також посадовець наголосив, що, незважаючи на те, що перед людьми, які блокують сміттєзвалище, поставлене конкретне завдання, з ними надалі потрібно вести перемовини.

Окрім цього, під час засідання комісії обговорили питання відповідальності так званих броницьких активістів за незаконне блокування Дрогобицького сміттєзвалища.

За результатами засідання голова тимчасової контрольної комісії Львівської обласної ради з питань вивезення та утилізації ТПВ з Дрогобича Богдан Гагалюк зазначив, що комісія проведе зустрічі з брониччанами.

Наступне засідання комісії планують провести до Великодня.

Прес-служба ДМР

Зацікавленість статтею
[Всього: 4 Середня оцінка: 3]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні