Урок пам’яті Чорнобильської трагедії

Є межа в печалі, тривога не має межі…

Чорнобиль… А це слово знає весь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестерпний біль. Минуло 33 роки болю і тривоги Чорнобиля, який  залишається в наших серцях.

Серед природних і техногенних катастроф, які сталися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце. Вона засвідчує всемогутність і безсилля людини.

 Не можна про це не казати,

Мовляв, це було вже давно.

Перед очима батько-мати,

 І Україна, і Дніпро.

Не можна ні про що мовчати,

Горить тривогою чоло.

Птахи складають гімн весні,

Всміхаються до сонця квіти,

А пам’ять лине в моторошні дні,

Гудуть жорстокі дзвони квітня.

Лунає в актовій залі сумна мелодія. Учні стоять із запаленими свічками, починається урок пам’яті про ті трагічні події. Ми спробуємо осягнути масштабність катастрофи, передати картину вселюдського болю.

Чорнобиль – невеличке українське містечко, що потопає в зелені вишень та яблунь. Його назва походить від назви різновидності гіркого полину – чорнобилки. Чорнобиль – це вже Історія України, але дітей треба навчити вболівати за минуле своєї держави, щоб протистояти злу, насильству, руйнуванню навколишнього світу.

26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу. Ту мирну весняну ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Вона була, як зараз усім здається, найтихішою та найтеплішою. І не сповіщала про біду. Навпаки, всім жителям містечка атомників ще звечара, під вихідні, жадалося отримати від природи гарну погоду.

Кіндій Л.Є., класний керівник  8-Б класу ЗОШ І-ІІІ ст.№15  провела  урок пам’яті Чорнобильської трагедії.  Леся Євгенівна розповіла про 28 – пожежників Чорнобиля, які першими прийняли найжорстокіший удар. Учні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й.

Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Тож не треба повторювати помилок. Давайте берегти оточуючий світ! Нашій планеті вистачить одного Чорнобиля.

Під час проведення заходу були використані спогади про героїв Чорнобиля, огляд документальної хроніки, вірші, уривки із літературних та музичних творів.

Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир і спокій.

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні