Урочистостями та концертом у Дрогобичі відзначили 100-річчя проголошення Соборності України. ФОТО. ВІДЕО

100 років тому, 22 січня 1919-го, у Києві на Софійській площі був оприлюднений Універсал Директорії Української Народної Республіки, так званий Акт Злуки про об’єднання українських земель в єдину Україну.

У Дрогобичі урочистості з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки відбулись у Мармуровій залі міської Ратуші.

Розпочалося дійство з урочистого внесення військовослужбовцями у залу жовно-синього стягу та виконання Державного Гімну України.

Опісля зі словами молитви до присутніх звернувся отець Ігор Цмоканич.

Привітав дрогобичан з Днем Соборності Україна та 100-річчям об`єднання українських земель у єдину державу міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Міський очільник Дрогобича наголосив, що сьогодні, вже у 2019 році, повністю повторюються події 100-річної давності, коли українську державність намагаються повалити застосовуючи методи «гібридної війни».

«Тоді, 100 років тому, втрата Україною незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат від Голодомору, репресій та війн. Пам`ятаймо це і не повторюймо помилок минулого.
Борімося разом за свою незалежність та борімося з усіма — хто проти неї!
Тільки в єдності наша сила. Тільки в єдності наша перемога», — звернувся до Дрогобичан Тарас Кучма.

Історичну довідку щодо тодішніх подій виголосив кандидат історичних наук, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак.

Завершилися урочистості концертною програмою у виконанні муніципального камерного хору «Боян Дрогобицький».

Вела захід Уляна Воят.

Також цього дня з нагоди 100-річчя проголошення Соборності України у районному Народному домі імені Івана Франка відбувся концерт Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Григорія Майбороди.

Прес-служба ДМР

 

 

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні