УПСЗН: Щодо мінімальних державних гарантій в оплаті праці та обов’язків роботодавців

Четвер, 11 Квітень 2019

У середу, 10 квітня, пiд час чергового засiдання мiської робочої групи з питань легалiзацiї виплати заробiтної плати та зайнятостi населення заслухали суб’єктів господарювання, у яких середня заробітна плата найманих працівників за лютий 2019 року менша від законодавчо встановленого рівня (за даними ГУ ДФС у Львівській області).

У ході засідання члени робочої групи з платниками податкiв обговорили питання необхiдностi дотримання роботодавцями мiнiмальних державних гарантiй в оплатi працi, недопущення вирівнювання заробітних плат некваліфікованих і високопрофесійних працівників, сплати податкових зобов’язань до бюджетів усіх рівнів.

Нагадали, що з 1 січня 2019 року в Україні набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», відповідно до якого розмір мінімальної заробітної плати становить в місяць - 4 173 гривень, за годину роботи - 25,13 гривень. З цього часу роботодавці зобов’язані щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше 4173 грн.

За результатами засідання робоча група узгодила спільні дії з моніторингу та контролю за дотриманням роботодавцями трудового законодавства.

Відтак у Дрогобичі триває робота із детінізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради