УП та СЗН: Уряд затвердив Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які визнані борцями за незалежність України у XX столітті

З метою реалізації права осіб, які виборювали незалежність України у ХХ столітті, на отримання статусу учасника бойових дій та відповідних пільг і гарантій, передбачених законодавством України, Урядом 10 липня 2019 року затверджено відповідний Порядок.

Відтепер рішення про надання борцям за незалежність України статусу учасника бойових дій ухвалюватиме комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, яка утворена Міністерством оборони України.

Для отримання статусу учасника бойових дій особа звертається до комісії за місцем реєстрації або проживання із заявою в довільній формі, в якій зазначається період перебування особи у складі організацій, структур та формувань, визначених Законом.
До заяви додаються документи, повний перелік яких визначений Порядком.

📌 Нагадаємо, що Верховною Радою України ухвалено Закон України № 2640-VIII, яким внесено зміни до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” в частині надання статусу учасника бойових дій борцям за незалежність України у XX столітті.

Відповідно до зазначеного Закону учасниками бойових дій визнаються особи, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті у складі:
☑️Української повстанської армії;
☑️Української повстанчої армії отамана Тараса Боровця (Бульби) “Поліська Січ”;
☑️Української народної революційної армії (УНРА);
☑️Організації народної оборони “Карпатська Січ”;
☑️Української військової організації (УВО);
☑️збройних підрозділів Організації українських націоналістів.

З повним текстом Порядку можна ознайомитися тут⤵️
https://cutt.ly/cPNHid

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні