УП та СЗН: ПРО УКЛАДЕННЯ КОЛЕКТИВНИХ ДОГОВОРІВ НА ПІДПРИЄМТВАХ, В УСТАНОВАХ, ОРГАНІЗАЦІЯХ.

Останні зміни в законодавстві про оплату праці примусили багатьох РОБОТОДАВЦІВ задуматись про укладення колективного договору, про який вони може десь і чули, але не придавали особливого значення. Нагадуємо, що трудові відносини на підприємстві регулюються як законодавством України, так і внутрішніми документами суб’єкта господарювання. Головним документом, який регламентує виробничі, трудові, соціально-економічні відносини й узгоджує інтереси працівників і роботодавців, є колективний договір (ст.10 Кодексу законів про працю України). Наголошуємо, що відповідно до ст.11 КЗпП України та ст.2 ЗУ «Про колективні договори і угоди» колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.
Вимоги до змісту і порядок укладення колективних договорів визначаються законодавством про колективні договори.
Колективний договір є важливим документом як для роботодавця, так і для працівника.
У разі його прийняття у роботодавця відпадає потреба підписувати індівідуальний письмовий трудовий договір з кожним працівником. З моменту його прийняття він набуває статусу Закону на підприємстві. Але пам’ятайте, усі працюючі, а також щойно прийняті на роботу працівники повинні бути ознайомлені з колективним договором роботодавцем. Крім того, у разі виникнення трудових спорів належно укладений колективний договір може стати для вас головним аргументом у суперечках.
Колективні договори підлягають повідомній реєстрації місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Проведення повідомної реєстрації колективних договорів регулює Порядок повідомної реєстрації колективних договорів, затверджений постановою КМУ від 13.02.2013 № 115.
Повідомну реєстрацію колективних договорів у м. Дрогобичі здійснює управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради.
За детальною інформацією просимо звертатись в управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради за адресою: м. Дрогобич, пл. Ринок, 1, каб. № 13 або за тел. 2-21-65.