УП та СЗН: Про особливості праці молоді та неповнолітніх!

Працівники віком до 18 років користуються такими ж правами, що і повнолітні, а в галузі охорони праці, робочого часу та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Дозволяється приймати на роботу молодь віком від 16 років. У виняткових випадках, за згодою одного із батьків або особи, яка їх замінює, можуть прийматись на роботу 15-річні особи. Для практичної підготовки молоді, що навчається, допускається приймати з 14 років учнів загальноосвітніх шкіл і професійних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю, у вільний від навчання час.

Особи молодше 18 років приймаються на роботу після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов’язковому медичному оглядові.

Забороняється застосування праці осіб молодше 18 років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці.

Для працівників віком від 16 до 18 років тривалість робочого часу не може перевищувати – 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) – 24 години на тиждень.

Зацікавленість статтею
[Всього: 3 Середня оцінка: 5]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні