УП та СЗН: Не покидай рідного дому! Працюй в Україні!

 

Чого прагне кожна людина? Шукати і знаходити, діяти і створювати, працювати і насолоджуватися, жити і бути потрібною. Одним словом, звичайної стабільності. Так, аналізуючи економічну та політичну ситуацію в Україні, мабуть, майже в кожного виникало бажання поїхати за кордон у пошуках того, що сьогодні так важко відшукати у власній державі. Бажання земні й зрозумілі – людина погоджується працювати чесно і важко, але за достойну винагороду, щоб забезпечити собі гідні умови для існування й мати впевненість у майбутньому.
Але як бути впевненим у тому, що фірма або приватна особа, що пропонує послуги з оформлення документів для виїзду за кордон, працює чесно? Пощастило, якщо у вас є підтверджена інформація, що завдяки цій організації, наприклад, ваші знайомі успішно працевлаштовані, або ж навпаки – відгуки про фірму негативні і вам про це відомо. Але якщо ви випадково побачили цікаву пропозицію (майже всі вони складені однаково): «робота для всіх, без вікових обмежень, заробітна платня – тисячі «у.о.» на місяць, швидке оформлення документів і таке інше, – все, що хоче чути людина, то не факт, що потім все буде так, як написано.

Зверніть увагу на наступну інформацію:
По-перше, не погоджуйтесь на пропозицію виїзду на роботу за туристичними, гостьовими, студентськими візами. Ці типи віз не дають права на роботу, і в країні прибуття існує реальна загроза відчувати себе людиною третього ґатунку, виконуючи важку роботу за копійки, мати проблеми з контролюючими органами країни, бути депортованим і втратити всі шанси на виїзд за кордон у майбутньому.

По-друге, поцікавтесь у Міністерстві праці та соціальної політики або у місцевому центрі зайнятості, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування за кордоном.
Підписання трудового договору є обов’язковим, він повинен бути написаний зрозумілою для вас мовою, містити повну інформацію про умови оплати та роботи. Остерігайтесь пропозицій, в яких вам пропонують роботу, яка не вимагає жодної кваліфікації в таких країнах, як США, Канада, Великобританія, та й в інших розвинених країнах – дозвіл на таку роботу і робочу візу вам не дадуть.

Пам’ятайте! Нелегальний трудовий мігрант є абсолютно незахищений та безправний, він випадає з легального соціуму і при настанні будь-якого інциденту, пов’язаного з травматизмом, опиняється один на один з цією проблемою!

Зацікавленість статтею
[Всього: 1 Середня оцінка: 5]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні