УП та СЗН: МОНЕТИЗАЦІЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ. ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ.

Питання.

Непрацюючій непрацездатній особі призначено субсидію з жовтня 2018 р. по квітень 2019 р. У січні заявник звертається щодо надання субсидії на понаднормову площу. Які дії управління у такому випадку: здійснювати перерахунок субсидії в межах терміну призначення на підставі заяви довільної форми, з урахуванням доходу, який брався при призначенні субсидії з жовтня 2018 р., і перераховану субсидію продовжувати надавати в безготівковій формі, чи заявник має подати нову заяву та декларацію і субсидія призначається в грошовій формі?

Відповідь.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62, норми якої застосовуються з 1 лютого 2019 року, внесено зміни до пункту 17 Положення, якими встановлено, що перерахунок житлової субсидії може бути здійснений непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, за їх зверненням щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла – з місяця звернення.
Ураховуючи зазначене, такі громадяни починаючи з лютого 2019 року можуть звертатися із заявою на комісію щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла. Нові заява і декларація не подаються. При перерахунку враховуються доходи, які були враховані при призначенні субсидії.

Питання.
Домогосподарству призначена субсидія на опалювальний період 2018-2019 року. У складі сім’ї відбулися зміни. Чи можна призначити їм субсидію у грошовій формі після січня 2019 року, чи необхідно здійснити перерахунок діючої субсидії?

Відповідь.
У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація. Оскільки при цьому відбуваються зміни у доходах, а також у складі соціальних нормативів, здійснюється призначення субсидії на новий період.
Якщо призначення на новий термін здійснюється з місяця 2019 року, субсидія призначається у безготівковій грошовій формі.

Питання.
Домогосподарству призначена субсидія на опалювальний період 2018-2019 року у розмірі 0 грн. Чи можна при поданні нової заяви після 01.01.2019 призначити йому субсидію у грошовій формі з січня 2019 року?

Відповідь
У даному випадку субсидія призначена на опалювальний період без визначення її розміру. У такому разі відповідно до абзацу чотирнадцятого пункту 22 Положення у домогосподарства немає можливості звернутися із новою заявою про призначення субсидії протягом терміну, на який вона призначена без визначення розміру. Житлову субсидію після подання нових заяви та декларації може бути призначено лише на наступний неопалювальний сезон.

Питання.
Чи можливо прийняти заяву без зазначення номера мобільного телефону, якщо громадянин звертається за призначенням житлової субсидії.

Відповідь.
Відповідно до пункту 13 Положення заява і декларація вважаються не поданими у разі, коли не зазначено номер мобільного телефону заявника.

Питання.
У разі зміни заявником паспорта (отримання нового) або зміни прізвища чи потрібно повідомляти про такі зміни управління соціального захисту населення?

Так потрібно.