УП та СЗН: Монетизація субсидій.

З лютого 2019 року стартують дві моделі отримання субсидії на відшкодування витрат з оплати комунальних послуг населенням.

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виплату субсидій за житлово-комунальні послуги готівкою. Паралельно працюватимуть два механізми монетизації субсидій – безготівковий та виплата коштів готівкою. Монетизовану субсидію українці отримуватимуть разом із пенсією або готівку видаватимуть у касах «Ощадбанку».

Усім громадянам, які звернулися у 2019 році, призначення субсидії проводиться в новій системі, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через «Ощадбанк». Тобто, громадяни щомісячно будуть проінформовані SMS-повідомленнями про розрахунки субсидією з підприємствами, які надають житлово-комунальні послуги, та отримають інформацію про необхідність, у разі потреби, здійснити доплату власними коштами за фактично спожиті послуги. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.

Після закінчення опалювального сезону 2019 року, економні громадяни матимуть змогу отримати готівкою кошти невикористаних субсидій, які залишаться після проведення розрахунків з надавачами житлово-комунальних послуг.

Починаючи з лютого 2019 року, тим кому субсидія була призначена з жовтня, листопада, грудня 2018 року, отримуватимуть субсидію до кінця опалювального періоду за новими правилами – у готівковій формі.

Пенсіонери отримають допомогу від держави для оплати комунальних платежів за лютий 2019 року у березні разом із пенсією. Всі інші субсидіанти зможуть отримати субсидію з 12 березня у найближчому відділенні «Ощадбанку», пред’явивши паспорт та ідентифікаційний код.

Домогосподарство отримає субсидію готівкою та має самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, може використати на свій розсуд. Таке поняття як обов’язковий платіж скасовується.

Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця. Проте якщо станом на травень 2019 року домогосподарство матиме більше місяця заборгованість на понад 340 гривень, то субсидію на новий період 2019 – 2020 років йому вже не призначатимуть.

Так, усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно у травні подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

До Ощадбанку йти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.

Тим, хто звернувся за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи. Вони вже є учасниками монетизації субсидій.

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житловї субсидії у грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

За детальною інформацією рекомендуємо звертатися до управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради за адресою: м.Дрогобич, пл. Ринок, 1, кабінети №12, 11, 8, 9 або за телефоном: 22547, 35780, в м.Стебнику: відділ по наданню всіх видів соціальних допомог, компенсацій та пільг за адресою: вул. Симоненка, 24, кабінет № 2, 4 або за телефоном: 441009.
Графік роботи управління: понеділок – четвер від 8.00 до 17.00, п’ятниця – від 8.00 до 15.45(без обідньої перерви).