УП та СЗН: МІСЬКІ СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ

На сьогодні пріоритетним напрямком діяльності міської влади є підтримка вразливих верств населення, надання цільової допомоги тим людям, які найбільш її потребують.

Розуміючи важливість цього питання, міська влада вживає заходів щодо зменшення фінансового навантаження від підвищення цін на продукти харчування, житлово-комунальних послуг, медичних тощо. Передусім такі заходи націлено на людей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

У місті працюють декілька комплексних програм соціального спрямування, серед яких – програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями.

У межах цієї програми надаються пільги, призначаються і виплачуються допомоги та компенсації за кошти міського бюджету такій категорії громадян:
✔️особам з інвалідністю I групи (лежачі);
✔️особам з інвалідністю I групи по зору;
✔️сім’ям, в яких зареєстровано двоє і більше непрацюючих осіб з інвалідністю, серед яких є особи з інвалідністю I або II групи або діти з інвалідністю;
✔️одиноким непрацюючим особам з інвалідністю I-II груп;
✔️сім’ям, в яких виховуються діти із діагностованим дитячим церебральним паралічем;
✔️особам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Слід наголосити, що категорія людей, які потребують допомоги, не є сталою, вона постійно переглядається. Якщо виникає необхідність, коло пільговиків та отримувачів допомог розширяється. Так, віднедавна в місті запрацював оновлений Порядок надання допомоги сім’ям, в яких виховуються діти з діагностованим церебральним паралічем. Така допомога надається один раз на рік для отримання дитиною реабілітаційних послуг у будь-якому медичному закладі України.

Крім того, за рахунок коштів міського бюджету виплачуються компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги по догляду за особами з інвалідністю, громадянами похилого віку та хворими, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги.

Незважаючи на постійну увагу міської влади до малозахищених верств населення, багато людей звертається до міського голови за фінансовою допомогою. Рішення про призначення допомоги ухвалюється на засіданнях постійно діючої міської комісії, до компетенції якої входить розгляд таких заяв. Звернень багато, і кількість їх дедалі зростає. Лише у I кварталі цього року подано 537 заяв. Усі заяви розглядаються скрупульозно, насамперед беруться до уваги обставини, в яких опинився заявник, тобто наявність інвалідності, самотність, довготривала хвороба, оперативне медичне втручання та інші непередбачувані обставини.

Також у Дрогобичі працює програма соціального захисту осіб з числа необґрунтовано репресованих, воїнів УПА і членів їхніх сімей, на виконання якої прзначається щомісячна доплата до пенсії учасникам національно-визвольних змагань, членам Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА, а також адресні допомоги політичним в’язням та особам, які реабілітовані як жертви репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років.
Окрім цого, вдови політичних в’язнів та воїнів УПА мають право на отримання компенсаційних виплат за житлово-комунальні послуги.

Особлива увага приділяється учасникам антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), членам родин загиблих та родин Героів Небесної Сотні. З метою підтримки цієї категорії громадян залучаються кошти усіх рівнів.

У межах міської програми призначаються та виплачуються одноразові адресні грошові допомоги:
✔️родинам загиблих учасників АТО;
✔️демобілізованим учасникам бойових дій та бійцям-добровольцям, які повернулися з зони бойових дій;
✔️учасникам АТО в разі отримання поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, одержаних в зоні проведення антитерористичної операції.

Щорічно призначаються компенсації на оплату житлово-комунальних послуг бійцям-добровольцям.

Варто наголосити, що для вирішення соціальних питань учасникків АТО залучаються кошти обласних та державних бюджетів. Це стосується психологічної та медичної реабілітації, санаторно-курортного лікування, професійної адаптації, сімейного відпочинку, виплати компенсацій на придбання житла тощо.

📌Для довідки:
В Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків перебуває на обліку 579-ть учасників АТО, серед яких:
✔️363 демобілізованих та звільнених учасників АТО;
✔️22 особи з інвалідністю внаслідок війни.

Отже протягом I кварталу 2019 року на виконання зазначених Програм та заходів з міського бюджету залучено 980,9 тис. грн.

Загальна сума призначень на 2019 рік становить 3,6 млн грн.