Освіта: У школі №15 відзначили День української писемності і мови
Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш
Традиційно у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15 відбувається низка заходів, приурочених святкуванню Дню української писемності та мови. За православним календарем – це день вшанування Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
От і сьогодні наша школа цвіла від розмаїття вишиванок, у яких прийшли наші учні та вчителі. Школярі нашого закладу подивилися відеоурок до Дня писемності, стартував Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, переможці якого представлятимуть нашу школу в ІІ етапі конкурсу.
Школярі з цікавістю переглянули відкритий 20-хвилинний тренінг з культури мовлення для учнів 11 класу «Не бійся заглядати у словник», чим збагатили свою мову.
Учениця 8 класу Голубінка Наталія підготувала презентацію «9 листопада. День української писемності та мови» для учнів ГПД.
Крім того, за традицією, у цей день транслювався Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до написання якого долучилися і наші старшокласники. Кращі роботи були відправлені для участі у Всеукраїнському конкурсі.
Вчителі української мови Возняк І.І., Суховерська О.М. разом із учнями 7-8 класів створили ігровий проект “Щасливий випадок”.
Возняк І.І. з учнями 6 класу провела урок-презентацію « Розквітай же, рідна українська мово» та організувала виставку стіннівок до Дня рідної мови «Слово-зброя».
Химин Ю.Я., бібліотекар школи, презентувала усний журнал «Невичерпна духовна скарбниця». Учні “гортали” цікаві сторінки журналу:
– Родовід української мови,
– Скорботний календар української мови,
– Як ростуть слова,
– Ода українській мові.
Учні 6-9 класів відвідали Дрогобицький народний театр ім. Лесі Українки. Діти переглянули виставу С.Васильченка « На перші гулі»(художній керівник Віталій Мельничук, режисер вистави Алла Мельничук). Атмосфера театру заворожувала. Актори грали чудово. Школярі та вчителі отримали величезне задоволення та незабутні враження від вистави.
Проведені заходи ознайомили учнів з історією виникнення української писемності та мови, довели, що рідна мова – це духовна святиня, сприяли розвитку у дітей почуття національної гідності, а також вихованню любові до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної
української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.