У Фінуправлінні ДМР назвали 7 підприємств, які знизили показники сплати податку з торгівлі підакцизними товарами

13 Серпня 0:00

Одним з джерел наповнення міського бюджету є акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

У фінансовому управлінні ДМР проаналізували надходження акцизного податку, до міського бюджету Дрогобича за січень-липень 2019 року, порівнявши з відповідним періодом попереднього року.

За результатами аналізу виявили низку підприємств, які значно зменшили сплату акцизного податку у цьому році. Це, зокрема, ТзОВ «Львівська пивна компанія» менше на 502,1 тис.грн, ТзОВ «Овація» менше на 49,1 тис.грн, Армашенко Д.С (магазин «Їжачок» на вул..Самбірській) менше на 4,4 тис.грн, Ціко І.Б. менше на 1,4 тис.грн, Іванішин В.Й. (кафе-бар біля залізничного вокзалу) менше на 1,4 тис.грн, МПП «Всеволод» (кафе «Шпихлір») менше на 1,1 тис.грн, ТзОВ «Україна» ( кафе-бар «Фоксі-Роксі») менше на 1,01 тис.грн та декілька інших підприємств в незначних сумах.

У Фінуправлінні ДМР зауважують, що на таке зменшення надходжень зі сплати акцизного податку зумовлено тим, що при купівлі тютюну чи алкоголю покупці не вимагають фіскальних чеків. Таким чином сприяють можливості ухилення від сплати акцизного податку підприємцями, адже без чеку неможливо довести, що підприємство реалізувало більше підакцизних товарів, аніж тих, за які сплатили податок.

Важливим є контроль за сплатою акцизного податку в повному обсязі, оскільки за рахунок отриманих податків виплачується заробітна плата дрогобичанам-бюджетникам, проводяться ремонтні роботи доріг та будівель міста, забезпечується харчування дітей початкових класів, утримання дітей у дошкільних навчальних закладах, утримання в належному стані будинків освітніх і медичних закладів.

При одержанні фіскального чеку покупець робить значний внесок у наповнення міського бюджету і тому є важливим контроль за сплатою акцизного податку в повному обсязі.

У випадку відмови у наданні покупцю фіскального чеку покупець можете поскаржитись та повідомити про це за допомогою електронних сервісів на інтернет-порталі Дрогобицької міської ради https://drohobych-rada.gov.ua/ або на сторінці у мережі Facebook https://www.facebook.com/DrogRada/?epa=SEARCH_BOX

Прес-служба ДМР