У Дрогобичі з нагоди 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка відбувся літературно-мистецький вечір «З Великим Кобзарем у серці». ФОТО

10 Березня 0:00

З нагоди відзначення 204-ї річниці від дня народження великого сина українського народу, геніального національного Пророка — Тараса Шевченка у Дрогобичі у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича відбувся літературно-мистецький вечір «З Великим Кобзарем у серці».

«Вогонь, запалений Тарасом, У нашім серці не погас – Він став над простором і часом, Він будить нас, він кличе нас!»

Під таким символічним гаслом відбуваються цьогорічні Шевченківські дні у Дрогобичі.

Впродовж двох з половиною годин на сцені музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича звучали найвідоміші літературно-музичні композиції та постановки на твори Тараса Шевченка у виконанні лауреатів всеукраїнських конкурсів, відомих місцевих акторів, солістів, митців та за участю Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина».

Відзначити 204-ту річницю від дня народження Великого Кобзаря на захід прибули сотні дрогобичан, представники духовенства на чолі з владикою Григорій Комаром (СДЄ УГКЦ), представники керівництва міста — заступники міського голови Ігор Герман та Володимир Коцюба, професорсько-викладацький склад ДДПУ імені Івана Франка на чолі з ректором Надією Скотною, учительський склад загальноосвітніх шкіл міста, депутати міської та обласної рад, громадські діячі та молодь.

Розпочалося дійство з благословення єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії владики Григорія Комара.

«Не важко повісити на стіни портрети Тараса Шевченка, важко жити за його Заповітом. Потрібно дивитися на Шевченка як на дзеркало правди, у якому можемо побачити себе та зрозуміти, як ми маємо жити. Як і сьогодні, так і в часи Шевченка були люди, яких приваблювало життя за законами Московії і Польщі, але Тарас Шевченко мав сміливість заявити хто є хто. Тому Великий Кобзар дав нам головні заповіді — вчитися і боротися, бо лише тоді ми житемимо гідно, коли будемо покладатися лише на себе, а не на «старших братів чи сестер», — звернувся до присутніх владика Григорій Комар.

З рефератом на тему «Хранитель народного духу» виступила вчитель Дрогобицької ЗОШ №10 Галина Жубіль, яка детально розповіла про любов Шевченка до його жінок, про його життєве захоплення та тогочасне людське визнання.

Завершився літературно-мистецький вечір спільним виконанням зведених хорів «Заповіту» та Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна».

Ведучими заходу були Уляна Воят та Василь Довгошия.

До слова, у межах відзначення 204-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря цього ж дня, 9 березня, на площі імені Тараса Шеченка під музичний супровід відбулося масове виконання творів Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Заповіт». На площі Ринок цього дня звучали поезії Шевченка. У громадському транспорті також було вивішено постери з гаслами-уривками творів Великого Кобзаря. Окрім цього, впродовж цих днів у навчальних та освітньо-культурних закладах міста відбуваються тематичні заходи, вечори та виставки.

Чат-бот Гаряча лінія