У Дрогобичі вшанували пам’ять жертв комуністичного терору. ФОТО. ВІДЕО

0:00 22 Червня 2019

З кінця червня 1941 року у 26 внутрішніх тюрмах Західної України енкагебісти масово знищували українців. За період з 22 по 29 червня і до початку липня 1941 року, було розстріляно і закатовано близько 24 000 “ворогів радянської влади”.

У Дрогобичі на території внутрішньої тюрми-катівні нквд-нкгб та в тюремних камерах з 22 до 29 червня 1941 року червоні кати стратили понад 1200 українців!

Під час розкопок 1989-1990 рр. на території колишньої тюрми-катівні з 4 неглибоких ям було ексгумовано 486 тлінних решток жертв комуністичного терору 1939-1941 років (не воєнного часу!).

Про це на своїй сторінці у Фейсбук інформує старший науковий працівник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич.

https://www.facebook.com/DrogRada/videos/454824282013881/?t=0

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. У Дрогобичі цього дня вшанували пам’ять жертв комуністичного терору. Скорботний захід відбувся традиційно на території меморіального комплексу “Тюрма на Стрийській”.

Скорботну панахиду відслужили священнослужителі УГКЦ на чолі з владикою Ярославом Прирізом.

Звертаючись з промовою до учасників скорботного дійства, Ярослав Приріз провів паралель між подіями 1941 року, коли знищували українську інтелігенції, та подіями сьогодення, коли кагебістські посіпаки прагнуть реваншу, відміни закону про українську мову, спотворення історії, шляхом маніпуляцій через ЗМІ.

Завершився захід покладанням квітів та лампадок до пам’ятного хреста. Разом з громадою квіти поклали заступники міського голови Дрогобича Ігор Герман та Володимир Коцюба, депутат ВРУ Богдан Матківський, депутат ЛОР Михайло Задорожний, голова Дрогобицької райради Михайло Сікора, ректорка ДДПУ імені Івана Франка Надія Скотна.

Зазначимо, під час скорботного заходу розпочалася злива. Учасники цього щорічного дійства наголосили, що давно такого не пригадують, аби цього дня падав дощ. Своєю чергою, владика Ярослав Приріз зазначив: “Це сльози з неба!”.

Прес-служба ДМР

Перейти до вмісту