У Дрогобичі відкрили сучасний Центр надання адміністративних послуг. ФОТО. ВІДЕО

13 Лютого 0:00

У вівторок, 13 лютого, у Дрогобичі відкрили сучасний Центр надання адміністративних послуг, який створювався, враховуючи європейський досвід надання зручних та доступних адміністративних послуг.

Допомогу в розробці та впровадженні нової функціональної моделі ЦНАП, оснащенні Центру меблями та сучасною технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням громаді Дрогобича надали в межах Програми Європейського Союзу “ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади”.

На відкриття модернізованого Центру надання адміністративних послуг у Дрогобичі прибули заступник керівника апарату ЛОДА Оксана Томашук, експерт проекту технічної допомоги ЄС «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади», голова правління Центру правових реформ Ігор Коліушка та експерт проекту технічної допомоги ЄС «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади», заступник голови правління ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» Ігор Бригілевич.

В ході урочистостей присутніх привітала Оксана Томашук, зазначивши, що відтепер дрогобичани зможуть отримувати якісні адміністративні послуги на європейському рівні.

Ігор Коліушка та Ігор Бригілевич — експерти проекту технічної допомоги ЄС «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади», наголосили, що завдяки ефективній роботі та взаємодії керівництва міста та громади у Дрогобичі запрацював оновлений, відкритий та прозорий ЦНАП.

«Новітній центр надання адміністративних послуг — це не лише моя мрія, а й мрія кожного дрогобичанина. Всі знають наскільки важко було раніше зайти в кожен кабінет та відвідати всі служби задля того, щоб отримати довідку чи дозвіл. Тепер це вже значно простіше. Окрім цього, значну увагу в новій системі роботи ми приділяємо людеям з особливими потребами», — звернувся до всіх присутніх міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Відтак Тарас Кучма висловив слова вдячності на нагородив грамотами міського голови за сприяння в організації робіт, а також активну участь в реорганізації приміщення ЦНАПу експерта Проекту, голову правління Центру політико-правових реформ Ігоря Коліушка, експерта проекту, заступника голови правління ЛГО Ігоря Бригілевича, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Володимира Коцюбу, генерального підрядника, директора МПП «Сатурн» Романа Скорика, Начальника відділу-центру ЦНАП Оксану Тішину та завідувача господарством ДМР Степана Федака.

Опісля за участю міського голови Дрогобича Тараса Кучми, Оксани Томашук, Ігоря Коліушка та Ігоря Бригілевича відбулася церемонія перерізання стрічки.

Освятив модернізоване приміщення ЦНАПу священнослужитель Самбірсько-Дрогобицької єпархії отець Василь.

Опісля керівник Центру надання адміністративних послуг Дрогобича Оксана Тішина за участю міського голови Тараса Кучми та заступника міського голови Володимира Коцюби провела для всіх присутніх екскурсію у оновленому приміщенні.

Оновлений ЦНАП поділений на максимально комфортні функціональні зони: рецепція («Інформаційна довідка»), де кожен відвідувач може отримати інформацію з того чи іншого питання; зала очікування; операційні зали; та найцікавіше — дитячий куточок, де зможуть займатися діти, поки батьки зайняті заповненням документів.

Усі співробітники ЦНАПу пройшли спеціальну підготовку і отримали сертифікати, а також ознайомлені з кращими практиками у сфері адмінпослуг. Тому тепер, дрогобичани можуть отримувати якісні адміністративні послуги, яких у ЦНАПі налічується близько 85, у тому числі — оформити закордонний біометричний паспорт та ID-картку. Не менш важливим є те, що для оформлення біометричного паспорту, більше не потрібно ще з ночі вистоювати у так званій «живій» черзі, оскільки у Дрогобицькому ЦНАПі працює онлайн-черга, за допомогою якої кожен може попередньо замовивити послугу на інтернет-порталі Дрогобицької міської ради, вказавши зручний час та дату, і за 10 хвилин оформити усі документи. Більшість послуг, які надає ЦНАП, також можна отримати у режимі онлайн.

https://youtu.be/kQSFyNUZNHM https://youtu.be/L8xdRv8gaso https://youtu.be/z8Fl5KO2FFI

Чат-бот Гаряча лінія