У Дрогобичі суттєво збільшився рівень інфекційних захворювань. Причина — неякісні продукти харчування. ФОТО

0:00 5 Липня 2019

Впродовж останніх днів температура повітря у Дрогобичі сягає 26-27 градусів за Цельсієм. У таку пору доволі стрімко зростає статистика захворюваності на кишкові інфекції.

Як зазначають у відділі охорони здоров`я ДМР, у порівнянні з зимовим періодом цього року кількість інфекційних захворювань зросла у 1,5-2 рази. Цю статистику обґрунтовують тим, що у літній період зростає загроза зараженню через споживання неякісних продуктів харчування та дотримання гігієни. Тому важливо дотримуватися правил гігієни, аби вберегти себе та рідних від хвороби.

Одним із джерел передачі харчових токсикоінфекцій є стихійні ринки, — стверджують та запевняють лікарі. У Дрогобичі боротьба зі стихійною торгівлею триває. Працівники КП «Муніципальна варта» та поліції систематично проводять рейди та роз`яснювальні бесіди у місцях стихійної торгівлі поблизу вул. Ковальської, але громадяни продовжують купувати овочі, фрукти та молочні продукти «з асфальту». Якщо спостерігати від ранку, як ця продукція завозиться і в яких умовах вона реалізовується, де поруч коти, собаки, бруд, то цілком очевидно, що придбавши ці продукти, покупець приносить в домівку з продуктами «букет» бактерій, які неодмінно вкладуть у лікарняне ліжко споживачів цієї продукції.

Окрім загрози здоров’ю, цей стихійний ринок породжує ще іншу проблему — руйнування благоустрою, оскільки стихійні торговці знищили газони, які довелося відновлювати за рахунок платників податків.

Раніше стихійні торговці нарікали, що у продуктовому ринку нема місць. Адміністрацією ринку було вжито заходів та облаштовано додатковий ряд на 80 місць. Сьогодні частина цих місць залишається незаповненою.

Окрім місць у центральному ринку, на території Дрогобича облаштовано спеціальні майданчики на вулицях В. Великого біля будинків №7а та №9 (від повороту з вул. О. Гончара), будинку №13 та не території ринку «Володар», М. Грушевського майданчик навпроти ЗОШ №16 (район «Медтехніки»).

Кількість торговців продуктами «з асфальту» не зменшуються, оскільки є попит. Тому тільки громада може зробити вибір: або закуповувати молочну продукцію та городину у критому центральному ринку, або продовжувати підтримувати стихійних торговців та ставити під загрозу здоров’я своє та близьких.

Прес-служба ДМР

 

Перейти до вмісту