У Дрогобичі розпочинають підготовку до переходу начальних закладів на автономізацію

Вже з 1 січня 2020 року всі загальноосвітні навчальні заклади Дрогобича та Стебника перейдуть на автономізацію у організаційній, кадрові та фінансовій сферах.

Це стосується введення індивідуальної бухгалтерії у кожній школі. Кожен заклад буде мати власний рахунок, штатного бухгалтера, вестиме облік бюджетних коштів, зокрема субвенційних та міського бюджету, плануватиме свій бюджет самостійно, так само як і витрачати.

Керівництво Стебницької ЗОШ №18 вирішило запустити процес автономізації у цьому начальному закладі швидше. Як йдеться у листі-зверненні директора школи Романа Броницького до відділу освіти ДМР, на основі протоколу зборів трудового колективу, колектив навчального закладу висловлює бажання та готовність вже з 1 жовтня перейти на автономізацію.

З цього приводу у понеділок, 9 вересня, у Дрогобицькій Ратуші відбулася нарада під головуванням заступника міського голови Василя Качмара, на яку були запрошеній представники фіскальної служби та казначейства.

«Автономізація навчальних закладів — складова частина освітньої реформи. Ми чудово розуміємо, що перший рік буде складним насамперед для керівників навчальних закладів, адже їм доведеться працювати по-іншому та багато вчитися. Втім ми всіляко підтримуватимемо навчальні заклади, адже метою роботи кожного з нас є надання якісних освітніх послуг нашим дітям», — звернувся до присутніх заступник міського голови Василь Качмар.

Однак, як наголосив заступник міського голови, питання щодо внесення змін у попередні рішення сесії уповноважені вирішувати лише депутати Дрогобицької міської ради, тобто перейти на автономізацію ЗОШ №18 зможе лише у випадку прийняття відповідного рішення депутатами ДМР, про що було повідомлено колектив школи №18 та міського голову Стебника Петра Старосольського.

У ході наради присутні обговорили першочергові кроки, які необхідно здійснити начальним закладам для повної автономності, зокрема про обов`язковість набуття кожним начальним закладом статусу окремої юридичної особи, відкриття рахунків в казначействі, а також штатної одиниці бухгалтера.

За підсумками наради було вирішено, що для допомоги керівникам начальних закладів інтегрувати у дію перехід на організаційну, кадрову та фінансову автономію, для них разом з працівниками-бухгалтерами буде проведено своєрідні навчання-тренінги, де посадовці відповідних державних структур нададуть покрокові рекомендації з правильного та швидкого переходу на автономізацію.

З датою проведення навчань визначаться у відділі освіти ДМР.

Прес-служба ДМР