У Дрогобичі розпочато обстеження суб’єктів господарювання ринку щодо легальності їх діяльності, — Сектор з питань праці ДМР

У середу, 17 жовтня, робочою групою розпочато  комплексні заходи спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на території КП «Дрогобицький ринок» на вул. П. Орлика.

До складу робочої групи увійшли представники сектору з питань праці, відділу економіки, управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради, Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, Дрогобицького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного  управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Дрогобицької філії ЛОЦЗ, Дрогобицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області.

Зазначаємо, що з початком обстеження близько сімдесяти відсотків торгових місць тут же зачинились, що свідчить про  неналежне ведення документації або взагалі проводиться діяльність без реєстрації фізичної особи підприємця.

Повідомляємо, що відповідальність за ведення бізнесу без набуття статусу підприємця або ж оформлення юридичної особи передбачена в Кодексі України про адміністративні правопорушення і передбачає адміністративну відповідальність, а також накладення штрафу  у розмірі від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В ході обстеження усім присутнім суб’єктам підприємницької діяльності було роз’яснено основні положення законодавства щодо оформлення трудових відносин та оплати праці найманих працівників, та попереджено про розміри штрафів за зловживання нелегальним працевлаштуванням громадян. Сума штрафу становить 111690 грн.

Крім того, членами робочої групи проведено перепис торгових пунктів, які були закриті на час проведення заходу та надано запит на КП «Дрогобицький ринок» щодо оренди вказаних місць. Контрольні дії тривають.

Сектор з питань праці ДМР

Зацікавленість статтею
[Всього: 29 Середня оцінка: 3.6]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні