У Дрогобичі політв’язня московських таборів, видатного діяча ОУН-УПА нагородили відзнакою «За заслуги перед містом». ФОТО

Політв’язня московських таборів, який 25 років перебував в ув`язненні у таборі у Воркуті, видатного діяча ОУН-УПА, активного учасника легендарного хору «Нескорені» 90-річного Михайла Лисого нагородили відзнакою «За заслуги перед містом».

Нагородження Михайла Лисого відбулося у четвер, 31 січня, в ході ІІ пленарного засідання XLІV сесії Дрогобицької міської ради.

Від імені громади міста Дрогобич та депутатського корпусу міської ради та її виконавчого комітету міський голова Тарас Кучма вручив Михайлу Лисому відзнаку за «За заслуги перед містом Дрогобич».

Також Михайла Лисого у сесійній залі привітали із присвоєнням ордену «За мужність» ІІІ ступеня, який видатний діяч отримав 22 січня 2019 року під час урочистої академії у місті Львів з нагоди Дня Соборності Україна та сторіччя проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР.

Довідково:

Іван Михайлович Лисий народився 30 січня 1929 року в с. Ролів Дрогобицького району в сім’ї робітників.

1943 року став членом молодіжної мережі ОУН.

1947 року заарештований органами МВC та позбавлений волі на 25 років. Покарання відбував в таборі Воркути.

Після звільнення у 1956 році перебував під контролем комендатури на Уралі протягом 10 років.

1957 року одружився з Лисишин Анною Михайлівною (політв’язень).

1965 року народилася донька Ірина.

1966 року отримав паспорт та повернувся до Дрогобича. Працевлаштувався на нафтопереробний завод №1. Згодом працював слюсарем на дослідному заводі, звідки й вийшов на пенсію.

Прес-служба ДМР

Зацікавленість статтею
[Всього: 1 Середня оцінка: 5]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні