У Дрогобичі формують базу дітей, яким потрібно послуги з інклюзивної освіти

У листопаді у Дрогобичі відбулося урочисте відкриття Інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребами. Крім того, у відділі освіти Дрогобицької міської ради працюють над створенням системи інклюзивної освіти у дошкільних, шкільних та позашкільних навчальних закладах.

Так у п’ятницю, 8 лютого, у Дрогобицькій міській раді відбулася нарада під головуванням заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара, за участі начальника відділу освіти Петра Сушка, керівника Дрогобицького інклюзивно-ресурсного центру Ірини Шустової та керівників структурних підрозділів та служб ДМР, організацій, які надають соціальні послуги для населення міст Дрогобича та Стебника.

Першочергово Василь Качмар наголосив на необхідності формування єдиної бази переліку сімей, зокрема батьків, діти яких потребують послуг з інклюзивної освіти.

Як зазначив посадовець, до цієї бази необхідно включити всіх дітей, які потребують не лише освітніх інклюзивних послуг, а й медичних, спортивних, культурних та інших.

За словами Ірини Шустової, сьогодні у суспільстві є дві проблеми — необхідність забезпечення відповідними послугами дітей, які потребують інклюзивної освіти та сприйняття цих дітей самим суспільством.

Крім того, посадовця додала, що взірцем розвитку надання інклюзивних послуг може бути американська модель, де супровід дитини відбувається ще з моменту перебування дитини в утробі матері, а робота всіх служб налагоджена таким чином, що батьки не відчувають дискомфорту після народження діток, які мають певні вади у розвитку.

Відтак Василь Качмар доручив присутнім на нараді керівникам до 14 лютого максимально опрацювати дані, якими вони оперують, та подати інформацію про дітей та їх батьків до Інклюзивно-ресурсного центру, де ці дані сформують в єдину базу даних.

Після вирішення нагальних проблемних питань щодо інклюзії в освіті, відбудеться зустріч з медиками міст Дрогобича та Стебника.

Наголошуємо, батьки, діти яких потребують освітніх інклюзивних послуг, можуть звертатися у Інклюзивно-ресурсний центр Дрогобича (вул. Зварицька, 57).

Прес-служба ДМР

Зацікавленість статтею
[Всього: 2 Середня оцінка: 3.5]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні