У ДМР відбулось засідання Координаційної ради у справах осіб з інвалідністю. ФОТО

17 Липня 0:00

У Дрогобицькій міській раді відбулось засідання Координаційної ради у справах осіб з інвалідністю.

Засідання відбулося під головуванням заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара та за участі керівників структурних підрозділів міської ради, керівників міських громадських організацій осіб з інвалідністю та представників органів соцзахисту.

На порядок денний було винесено питання про медичну реформу, яка працює в Україні та що змінилось у медицині у 2019 році.

На початку засідання голова Координаційної ради, заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар зазначив, що Дрогобич був одним із перших міст в Україні, які розпочали впроваджувати медичну реформу і не кожен крок впровадження сприймався позитивно.

«На разі ми бачимо позитивні результати реформи, на тому рівні, на якому вона працює, а це — первинна ланка. Зараз заробітна плата кваліфікованого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта становить близько 15 тисяч гривень. Однак проблемною досі залишається вторинна ланка, де ще не запрацювала медична реформа. Складнощі виникають із виплатою зарплат лікарям вторинної ланки, адже реформа на цьому рівні ще не запрацювала, а прилеглі території відмовляються в повному обсягу повертати міжбюджетні трансферти за пролікованих хворих», — роз`яснив посадовець.

Учасники Координаційної ради заслухали інформацію заступника головного лікаря з лікувальної роботи КНП «Дрогобицька міська поліклініка» Лесі Остапенко про те, як на практиці працює медична реформа на первинній ланці, зокрема: як записатись на прийом до лікаря, які обов`язки сімейного лікаря та про забезпечення осіб з інвалідністю Дрогобича безкоштовними ліками у межах програми «Доступні ліки».

Лікар наголосила, що отримати безкоштовні ліки особи з інвалідністю можуть у визначених аптечних закладах, з якими укладена угода, та лише за рецептом лікаря.

Голів міських громадських організацій осіб з інвалідністю закликали поспілкуватися з членами своїх організацій щодо вибору сімейного лікаря, адже чимало з них досі не підписали угоду з сімейним лікарем про надання медичних послуг.

Прес-служба ДМР