Творимо красу своїми руками…

Із каменя вийдуть

божественні звуки,

якщо він потрапить

в людські гарні руки…

А що вже казати

про творчих дітей,

готових зробити багато речей!

Звучить музика, святково прикрашений клас, розставлено столи для майстер-класу талановитих учнів з розпису писанок.

З ініціативи креативних ідей матерів донечки Марії  Гейвич та синочка Оксани  Мотрич сьогодні такий майстер-клас «Великодня писанка» для учнів   4-Б класу провела класний керівник Іванус О.Д.

Цікаво поглянути– всі діти сидять і малюють писанки.

Технологія класична, старовинна, виходить дуже красиво.

Є місто у школі-не схоже на клас,

Де виробів різних незмінний багаж.

Там Муза натхнення працює невпинно,

Даруючи кожному щастя хвилини.

Там мрія живе про улюблене діло,

Своїми руками там робиться свято.

Це місто стежину в життя прокладає,

Навчає усіх, хто бажанням палає.

Технологія не змінюється. Але є також унікальні писанки, де використана різна технологія. Під час проведення майстер-класу учні ознайомилися зі значенням стародавнього свята Пасхи, символами на писанці, значенням кольорів, дізналися про магічне значення писанки, також розписали власну писанку.
Писанка містить багато таємниць і має чарівну силу. Це не просто розвага, це перш за все оберіг. Символи, які наносять на яйця, мають своє значення, вони програмують на щастя, урожай чи щось інше, залежно від символу. Братися писати писанки слід лише з чистими руками та помислами, руки слід помити, щоб змити негативну енергію. Ну і, звісно, за справу потрібно сідати з хорошим настроєм.
Прагнення творити красу закладене у самій людині. Минають роки, змінюються покоління, а мистецтво, як і раніше, зачаровує нас своєю таємничістю та вишуканістю. Людина й праця, людина й пісня, людина й витвір мистецтва – це все вічне, безсмертне, своєрідне й глибоко вражаюче.

 Сьогодні ми стали свідками відродження українських ремесел та появи в нашій культурі різноманітних технік декоративно-ужиткового мистецтва.

 «Це дуже приємно, що наше молоде покоління цікавлять наші традиції. І чим більше ми про них знаємо і вміємо це правильно робити, тим ми маємо право бути гідними українцями і бути достойними цієї справи», – відзначила  Ольга Деонізівна.

Учні з великою цікавістю здобували нові знання, повторювали за вчителем всі етапи процесу розпису писанок та гордо демонстрували свої шедеври друзям.
А головне – діти навчились вкладати частинку своєї душі у роботу, виконувати її з любов’ю, щиро, від душі та  мають можливість спробувати свої сили в опануванні нових видів мистецьких ремесел.

 От такою цікавою стала наша подорож по творчій майстерні.

Успіхів усім та творчої наснаги!До нових зустрічей!

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні