Цифрові технології в освіті – вимога часу

3 січня 2019 року на базі Дрогобицької гімназії імені Б. Лепкого відбувся семінар-практикум заступників керівників закладів освіти міст Дрогобича та Стебника на тему «ІТ-інструменти для  заступника директора». Розпочала роботу Галина Марчук, завідувач міського методичного кабінету відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради, яка наголосила, що в умовах цифрового світу  висуваються нові вимоги до освіти. Традиційне навчання з використанням цифрових технологій це не тренд, а необхідність. Тому володіння цифровою компетентністю педагогом є сьогодні особистою, професійною потребою та викликом в умовах швидкого розвитку технологій. «З десяти ключових компетентностей Концепції Нової української школи, які відображені в новому Законі України «Про освіту», розвиток інформаційно-цифрової компетентності є одною із пріоритетних», – зазначила завідувач.

Іван Лепкий, директор Дрогобицької гімназії ім. Б. Лепкого, у своєму виступі говорив про відкритість та прозорість гімназії, Е-сервіси закладу освіти в розрізі розвитку місцевого проекту «Електронне місто Дрогобич»,  розбудову цифрового гімназійного середовища. «На сьогодні гімназія оснащена сучасною комп’ютерною технікою, педагогічними програмними засобами, має доступ до якісного Інтернету, педагогічні кадри володіють цифровими технологіями та постійно підвищують свій професійний рівень з цього питання», – підсумував директор.

Досвідом роботи ділився Роман Блищак, заступник директора Дрогобицької гімназії. Він розповів про участь Дрогобицької гімназії в  електронному освітньому проекті «E–schools», який упроваджується в школах України в межах виконання державної програми «Нова українська школа» та схвалений до використання Інститутом модернізації  змісту освіти МОН України. Завдяки впровадженню проекту гімназія отримала платформу для створення багатофункціонального сайту з майданчиком для комунікацій між вчителями, батьками та учнями, підтримку електронних журналів і щоденників. Він також продемонстрував учасникам семінару прості ІТ-рішення  у робочій папці заступника директора.

Про використання он-лайн інструментів в роботі завуча  розповіла Дарія Фарбітник, заступник директора Дрогобицької гімназії. Зокрема, вона ознайомила присутніх з принципами використання інтерактивних панелей як нового навчального інструменту, особливостями роботи з програмою mozaBook та mozaWeb. Чималий інтерес викликала  у присутніх програма складання розкладу уроків. Дарія Романівна акцентувала увагу на перевагах та недоліках цього інструменту.

Під час проведення  практичного заняття Галина Марчук, завідувач міського методичного кабінету, ознайомила заступників керівників із веб-сервісами, які можна використовувати в ході педрад для налагодження одночасної взаємодії та комунікації працівників.

Учасники семінару дійшли висновку, що використання цифрових технологій є тим інструментом, що дає  змогу підвищити якість освіти, а також забезпечує ефективне керування закладом освіти.

Іван Лепкий, директор Дрогобицької гімназії імені Б. Лепкого

Дарія Фарбітник, заступник директора Дрогобицької гімназії імені Б. Лепкого