Сортуй сміття  – врятуй планету

Однією з найгостріших  екологічних  проблем сьогодення є забруднення навколишнього природного середовища різноманітними твердими побутовими відходами. Не маючи куди їх подіти, люди скидають сміття в посадки, яри, балки, на береги річок. Таким чином утворюються малі стихійні сміттєзвалища. Вони становлять серйозну загрозу для довкілля.

Не змогли залишитися байдужими до цієї проблеми учні третіх класів. Насамперед вони зібрали факти про те, якої шкоди завдають відходи з пластику, поліетилену, батарейки, бляшанки. Ось декілька фактів:

  • нещодавно в Італії через сміття загинула вагітна самка кита, у її шлунку знайшли 22 кг пластику;
  • у Тихому океані виявили величезний пластиковий острів, який щороку збільшується;
  • пластик розкладається близько 500 років, у процесі виділяючи різного роду шкідливі речовини, при його спалюванні виділяються сполуки, що руйнують озоновий шар, а при потраплянні в організм людини можуть провокувати серйозні захворювання;
  • одна пальчикова батарейка, викинута у відро для сміття, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі;
  • якщо батарея від вашого мобільного телефону потрапить у воду, то токсичні речовини з неї завдадуть шкоди 600 тис. літрів води.

Діти дізналися, що більшість європейських країн вже зробили певні кроки після усвідомлення всієї небезпеки забруднення довкілля твердими побутовими відходами.

Зібравши інформацію з різних джерел та спільно опрацювавши її на уроках, третьокласники прийшли до висновку, що «боротьбу» зі сміттям слід починати з його правильного сортування. Вирішили донести цю інформацію до інших. Діти виготовили листівки, як правильно сортувати сміття, та роздали їх мешканцям мікрорайону, сусідам, родичам. А до адміністрації школи звернулися з пропозицією встановити на території школи контейнери для сортування сміття.

 Учні третіх класів запрошують усіх долучатися до збереження довкілля, правильно сортуючи побутові відходи.

Класоводи та учні третіх класів

 

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні