Е-голосування за громадський бюджет

Завдяки цьому сервісу ви зможете отримати фінансування на власний проект, або проголосувати за міський проект.

Як скористатись?

Відео-інструкцію як можна подати проект можна переглянути за посиланням

Умови проведення конкурсу громадського бюджету можна дізнатись на сторінці “Громадський бюджет”

Інформація

Громадський бюджет м. Дрогобича – це частина бюджету міста Дрогобича, для виділення коштів на фінансування визначених безпосередньо членами територіальної громади та особами, які проживають, навчаються або працюють у місті, заходів, виконання робіт та надання послуг, відповідно до оформлених проектних пропозицій, які стали переможцями конкурсу.

Локальні проекти – це проекти, втілення яких матиме безпосередній вплив на мешканців прилеглих до території реалізації проекту будинків та вулиць.

Загальноміські проекти – це проекти,  втілення яких матиме безпосередній вплив на мешканців не менше ¼ площі території міста.

Проектна пропозиція – пропозиція, яка подана членом територіальної громади або особою, яка проживає, навчається або працює у місті, та має підтримку не менше 25 членів територіальної громади та осіб, які проживають, навчаються або працюють у місті (крім автора), яка не суперечить законодавству, реалізація якої належить до компетенції органів місцевого самоврядування, може бути реалізована протягом бюджетного року з врахуванням обсягу коштів, пріоритетних напрямків, визначених сесією ради, та оформлена за формою.

 

Сервіс працює згідно рішення виконавчого комітету  № 1392 Рішення сесії Дрогобицької міської ради ”Про внесення змін до Положення про громадський бюджет м. Дрогобича, затвердженого рішенням сесії Дрогобицької міської ради № 901 від 20.10.2017 року“

 

 

Типові питання

Порядок аналізу та розгляду проектів

Уповноважений структурний підрозділ Дрогобицької міської ради веде реєстр отриманих пропозицій та проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету. 

Після перевірки повноти і правильності заповнення бланку проекту згідно із Положення, а також зібраних підписів: 

Голова або секретар конкурсної комісії передає копію проекту до відповідних структурних підрозділів виконавчого комітету, комунальних підприємств та постійних депутатських комісій для підготовки пропозицій та зауважень до кожного проекту; 

у разі, якщо проект є неповний або заповнений з помилками, голова або секретар конкурсної комісії телефоном або електронною поштою повідомляє про це автора проекту з проханням надати необхідну інформацію або внести корективи протягом 5 календарних днів з дня отримання відповідної інформації. У випадку відмови внести корективи, або якщо такі корективи не були внесені протягом 7 календарних днів з дня отримання відповідної інформації, пропозиція відхиляється;

Відповідні структурні підрозділи виконкому Дрогобицької міської ради:

протягом 14 календарних днів з дня отримання пропозицій (проектів), здійснюють їх аналіз, з урахуванням положень; 

Зауваження та пропозиції до проектних заявок одразу передають на розгляд конкурсної комісії; 

Будь-які втручання в проектні пропозиції, зокрема, зміни об’єкта чи об’єднання з іншими, можливі лише за згодою авторів. 

Не пізніше 3 тижнів після закінчення  терміну подачі конкурсна комісія подає проектні пропозиції з зауваженнями та пропозиціями у відділ інформаційних технологій та аналізу для розміщення у розділі “Громадський бюджет” на офіційному веб-сайті Дрогобицької міської ради та розглядає на засіданні з метою оцінки проектів, подання висновків та рекомендацій. 

Протягом 10 робочих днів конкурсна комісія оцінює проектні пропозиції подані з висновками та рекомендаціями відповідних структурних підрозділів міської ради. 

Подані проектні пропозиції, які були прийняті до розгляду та отримали рекомендацію конкурсної комісії, разом з додатками протягом трьох днів  розміщуються для голосування у розділі “Громадський бюджет” на офіційному веб-сайті Дрогобицької міської ради.

Організація голосування

Голосування проводиться протягом 14 днів після попереднього розгляду конкурсною комісією та оприлюднення всіх проектів на офіційному веб-сайті ради.

Визначення проектів для фінансування за рахунок коштів громадського бюджету, які отримали рекомендації і були виставлені на голосування, здійснюють члени територіальної громади міста Дрогобича та особи, які проживають, навчаються або працюють у місті, яким на момент голосування виповнилось 16 років, на офіційному веб-сайті ради або бюлетенями в пунктах для голосування у місцях, визначених конкурсною комісією.

Форма бюлетеня, процедура підрахунку відповідно до пункту Положення, пункти для голосування визначаються рішенням конкурсної комісії на основі пропозицій структурних підрозділів виконавчого комітету та оприлюднюється не пізніше як за 14 календарних днів до дня початку голосування. 

У пунктах для голосування відповідно до  Положення можна отримати бюлетені для голосування, а також перелік та інформацію про проекти, що беруть участь у голосуванні. 

Голосування відбувається шляхом опускання заповненого бюлетеня в скриньку для голосування у спеціально визначених пунктах для голосування або на офіційному веб-сайті міської ради.

Голосування триває протягом 15 календарних днів із дня початку голосування, у визначені дні та години у визначених пунктах для голосування.

Підрахунок голосів, відданих за допомогою бюлетенів на офіційному пункті голосування, на своєму засіданні здійснює Конкурсна комісія. Голова конкурсної
комісії завчасно через офіційний веб-сайт ради повідомляє про час та місце проведення підрахунку. 

Встановлення результатів та визначення переможців

Встановлення підсумків голосування передбачає підрахунок голосів через електронну систему та підрахунок голосів у бюлетенях, відданих за кожну окремо виставлену на голосування проектну пропозицію. 

У разі, якщо проекти набирають однакову кількість голосів, то пріоритетними вважаються ті, які потребують менший об’єм фінансування.

Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті проектні пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів, з урахуванням положень до вичерпання обсягу коштів громадського бюджету в місті Дрогобичі, виділених на реалізацію громадського бюджету на поточний рік. 

У разі нестачі коштів на реалізацію пропозиції чергового проекту з переліку, складеного відповідно до уваги береться перша з пропозицій та подається на розгляд сесії міської ради щодо можливості дофінансування. 

Проекти, які шляхом голосування відповідно були рекомендованими, подаються до постійної комісії ради з питань бюджету, планування фінансів, цінової політики та інвестицій та виносяться нею на розгляд найближчої чергової сесії міської ради.

Пропозиції, які будуть затвердженні рішенням сесії міської ради, підлягають фінансуванню за рахунок коштів громадського бюджету поточного або наступного бюджетного року. 

Порядок звітування за результатами реалізації проектів

За результатами реалізації проектів відібраних для фінансування за рахунок коштів громадського бюджету головні розпорядники бюджетних коштів, комунальні підприємства, установи та організації що брали участь в реалізації проектів звітують на засіданні виконавчого комітету та подають письмовий звіт. 

Звіти головних розпорядників бюджетних коштів, комунальних підприємств, установ та організацій що брали участь в реалізації проектів які фінансувались з громадського бюджету та консолідований звіт оприлюднюється на офіційному веб-сайті ради.

Чат-бот Гаряча лінія