Скорботне віче у Дрогобичі: «Українці повинні опам’ятатися і бути народом, а не пристосуванцями. Нас тут горстка, але й апостолів було лише 12». ФОТО

15 Липня 0:00

У неділю, 14 липня, у Дрогобичі відбулося скорботне віче до 28-ї річниці перепоховання останків жертв більшовицького терору 40-50 рр.

Вшанувати пам`ять та помолитись за душі закатованих кремлівськими посіпаками у застінках тюрми НКВС, що розташовувалась на вулиці Стрийській у Дрогобичі, дрогобичани зібрались на Полі Скорботи.

Панахиду за невинно-убієнними режимом комуністичної партії відслужили священнослужителі УГКЦ на чолі з отцем Іваном Паньківим.

«Згадаймо, як 28 років тому на цьому місці яблуку не було де впасти, а сьогодні громада зовсім не чисельна. А згадаймо, коли у дні похоронів наших героїв АТО в іншій частині міста відбувалися корпоративи. Дуже прикро, але, на жаль, ми стаємо байдужими до таких речей. Українці повинні опам’ятатися і бути народом, а не пристосуванцями. Нас тут горстка, але й апостолів було лише 12», — звернувся до пристутніх дрогобичан отець Іван Паньків.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма наголосив, що, дивлячись на жорстоко закатовані жертви катівні на Стрийській, можемо уявити, з чим на нашу землю знову можуть прийти московські «освободітєлі». Також Тарас Кучма згадав ситуацію із нацгвардійцем військового батальйону імені Генерала Кульчицького Віталієм Марківим, якого рішенням італійського суду ув`язнено на 24 роки.

«Ми не повинні мовчати… Успіх — це вміння йти від однієї невдачі через іншу до перемоги. Ми перемогли на Майдані, ми переможемо й зараз, бо ми — нація переможців. Але нам потрібно навчитись правильно розставляти пріоритети», — акцентував міський очільник Дрогобича.

Події 28-річної давнини пригадав ініціатор розкопок, голова місцевого товариства «Меморіал ім.В.Стуса» Мирон Бучацький, який зазначив, що у приміщенні колишньої катівні, за свідченнями очевидців, досі нерозкопаними залишаються тіла невинно убієнних.

Представник Спілки політв’язнів і репресованих Тарас Метик повідомив, що про ці страшні події вже найближчим часом розпочнуться зйомки художньо-документального фільму «Дрогобицька Голгофа», загальна вартість якого близько 300 тис. грн. Однак, за словами Тараса Метика, на разі, завдяки отриманню перемоги у проекті від ЛОДА, є лише 70 тис. грн, а для збору решти суми закликають долучатись усіх небайдужих і свідомих.

Перед присутніми також виступив голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора.

Опісля міський голова Дрогобича Тарас Кучма та перший заступник міського голови Ігор Герман спільно з учасниками Дитячого парламенту Дрогобича та громадськістю поклали квіти і лампадки до пам’ятних хрестів на могилах жертв НКВД та воїнів АТО.

Квіти і лампадки покладено також до хреста на Меморіалі, що на вулиці Стрийській.

Прес-служба ДМР