Школярі водять гаївки…

Великодні гаївки! Символом Великодніх Свят здавна в українців стали гаївки. Ці дохристиянські звичаї досить гарно, гармонійно, так би мовити, вписалися у пасхальне розмаїття народних празникувань. Вони мають аж ніяк не релігійний зміст, як, скажімо, різдвяні коляди, вертеп, а виховний. У них пошановують людину та природу.

Педагог – організатор ЗОШ І-ІІІ ст.№15 Будз М.П. згадує, як їй з ровесниками доводилося в юності з труднощами пробиратися до церковного подвір’я, аби взяти участь у народних великодніх забавах. Адже  вбачалося в цьому якусь загрозу, залишало негативний відбиток в юній душі. Коли Україна виборола Незалежність, охочих серед молодих узяти активну участь у відродженні давніх звичаїв знайшлося небагато. На щастя, ми повертаємося до витоків родоводу, до обрядів і традицій. Принаймні в нашій школі. Вже кілька років тут  школярі активно залучені до водіння гаївок. Приємно, що дитячі серця відчувають у ній потребу, як, зрештою, в інших народних звичаях.

Марія Петрівна разом із вихованцями ГПД водили гаївки.

Денис Савка, Арсен Мілян – третьокласники. Кажуть, що з першого класу співають гаївки, люблять танцювати. Їм подобається „Кривий танець”, до душі й „Вербовая дощечка”. На Великдень біля церкви у гурті водили гаївки. Як прекрасно їх водити разом з друзями. Головною особливістю цих пісень є те, що їх виконують тільки у час великодніх свят. Зокрема діти виконали такі гаївки як “Подоляночка”, “Чижик”, “Огірочки”, “Царівна”.

Великдень – світле, радісне свято, тож і на душі у кожного має бути приємно, весело. Гаївка у цьому їм допомагає.

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні