Робоча група з питань праці Дрогобицької міської ради провела 9 інспекційних обстежень щодо діяльності роботодавців

0:00 12 Червня 2018

У сьогоднішніх умовах проблемною залишається легалізація зайнятості населення та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів з недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни-суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись вимог чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують заробітну плату у “конвертах”, що є порушенням норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Як уже наголошувалось у попередній статті, одним із дієвих механізмів легалізації трудових відносин є проведення рейдів, обстежень робочою групою з питань легалізації виплат заробітної плати та трудових відносин. Відтак 6 червня робоча група провела 9 обстежень суб’єктів господарської діяльності, які проводять діяльність у центрі міста.

Під час обстеження з`ясовано, що частина працівників працюють без оформлення трудових відносин, у більшості неналежним чином оформлений куток споживача, книги відгуків та пропозицій відсутні або незареєстровані. У зв`язку з цим, керівникам направлено листи з вимогами привести свою діяльність у відповідність до чинного законодавства та легалізувати роботу працівників. У разі невиконання вимог будуть проводитись інспекційні відвідування і накладатись фінансові санкції, а це 372300 гривень.

З досвіду обстежень, наголошуємо, що громадянин, який перебуває на території підприємства, виконує роботу, яка є основним видом діяльності суб’єкта господарювання для інспектора праці є найманий працівник, а не брат чи сестра роботодавця. До речі, з родичами оформляють трудові відносини і виплачують їм заробітну плату.

При укладенні цивільно-правових договорів остерігайтеся підміни трудових правовідносин цивільно-правовими. Це може зіграти з вами злий жарт: адже наслідки можуть бути досить серйозними ( штрафні санкції 111690 гривень). Зважуйте всі «за» і «проти», перш ніж укласти ЦПД замість трудового договору. Якщо вам потрібен тимчасовий працівник, ви можете укласти з ним строковий трудовий договір – це передбачено КЗпП.

А ще пам’ятайте, якщо сьогодні у Вас обстеження було заключним, то інспекційне відвідування може бути першим!

У зв’язку наголошуємо, що кожному працівнику та роботодавцю-підприємцю корисно знати, що їхні трудові відносини регулюються ст. 24 та 24-1 КЗпП України, в яких зазначено, що укладення трудового договору з підприємцем-фізичною особою у письмовій формі є обов’язковим, укладений трудовий договір підлягає реєстрації у державній службі зайнятості. І однією з обов’язкових умов правильного оформлення новоприйнятих працівників є повідомлення про їх прийняття органу Державної фіскальної служби до початку роботи.

Виїзди робочої групи відбуватимуться і надалі.

Сектор з питань праці ДМР

Перейти до вмісту