Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати провела у Дрогобичі 15 рейдів-обстежень на вул. Театральній та Завалля
Виплата заробітної плати менше законодавчо встановленого рівня та заробітної плати «у конвертах» призводить до приховування від оподаткування значних сум нелегально виплаченої заробітної плати, зменшує надходження страхових внесків до Пенсійного фонду України, обмежує можливості пенсіонерів реалізовувати своє право на гідні пенсії.
Міська влада, в межах наданих їй повноважень, здійснює всі можливі заходи для вирішення даної проблеми, але і самі працівники повинні зайняти чітку позицію та наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог законодавства.
Так, 14 листопада відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на якому заслухано роботодавців, які виплачують середню заробітну плату нижче мінімальної, досконало проаналізовано причини таких виплат та встановлено терміни щодо впорядкування трудових відносин з найманими працівниками, забезпечення зростання заробітної плати, а також недопущення використання праці без належного оформлення трудових відносин з працівниками.
Крім того, цього ж дня проведено 15 рейдів-обстежень на вулицях Театральна та Завалля.
Мета заходу – проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання, роботодавців та мешканців міста щодо значення офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.
На даний момент в м. Дрогобичі значно покращилась ситуація на ринку праці. Лише протягом серпня – жовтня зареєструвались 395, фізичних осіб-підприємців, 1578 людей працевлаштовано. Однак, на жаль, деякі роботодавці ведуть подвійну бухгалтерію – виплачують людині певний розмір заробітної плати, а відрахування єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб здійснюють із суми, що значно менша за отриману тією чи іншою особою. Тому, здійснення ефективного відповідного контролю є вкрай необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, але і для наповнення фондів соціального страхування та бюджетів усіх рівнів. Адже, ці кошти використають на оплату праці вчителям, лікарям, на ремонт доріг, тротуарів та інші роботи пов’язані з благоустроєм нашого міста.
Роботодавцям слід пам`ятати, що виведенням заробітної плати із тіньового сектора економіки – це надійний засіб залучення висококваліфікованих людей, ефективний спосіб боротьби між конкурентами на ринку праці та зменшення трудової міграції.
На сьогодні ще є час проявити відповідальне ставлення як до працюючих, так і до законів нашої держави і легалізувати працю усіх найманих працівників.
Сектор з питань праці ДМР