Питання переліку надання платних медичних послуг та роботу закладів охорони здоров`я Дрогобича обговорили під час наради у ДМР. ФОТО

П’ятниця, 5 Квітень 2019

У середу, 3 квітня, у Дрогобицькій міській раді під головування заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара відбулась нарада з керівниками закладів охорони здоров`я міста.

Участь у нараді взяв і начальник відділу охорони здоров`я ДМР Володимир Чуба та начальник фінансового управління ДМР Оксана Савран.

Під час наради розглянули питання щодо основних аспектів фінансової діяльності комунальних некомерційних підприємств міста та роботи загалом.

«Враховуючи стан та видатки бюджету Дрогобича, ми повинні працювати так, щоб потреби дофінансовувати галузь охорони здоров`я не виникало. Для цього ми налагодили роботу у закладах первинної ланки, де лікарі мають гідну заробітню плату — близько 15 тис. грн, а молодший медперсонал — 8 тис. грн, та матеріали, дещо складнішою залишається ситуація на вторинному рівні — стаціонарних закладах, де ще не відбулась реформа охорони здоров`я. Однак, організовуючи нашу роботу, ми повинні використовувати всі можливості, надані нам державою», — зазначив на початку наради заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар.

Начальник відділу охорони здоров`я ДМР Володимир Чуба повідомив, що як і минулоріч, так і у 2019 році у медичних закладах міста функціонує надання платних медичних послуг, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 р. №1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти».

Посадовець додав, що на платній основі надаються ті медичні послуги, які виходять за межі медичної допомоги, а їх перелік чітко визначений законом, зокрема йдеться стоматологічні послуги, медичний огляд для отримання закордонної візи, оздоровчий масаж, лікування безпліддя, аборти та інше.

Відтак, за словами Володимира Чуби, у 2018 році за рахунок надання платних медичних послуг у бюджети закладів охорони здоров`я надійшло 5 млн 221 тис. грн, а за І квартал 2019 року — 1 млн 400 тис. грн.

Зокрема, під час обговорення питання надання медичних послуг заступник міського голови Дрогобича звернув увагу головним лікарям на стан дотримання санітарних норм у закладах охорони здоров`я, акцентувавши на тому, що за будь-яких умов у поліклініках та лікарнях повинна бути гігієнічно чисто і це питання перебуватиме на особистому контролі посадовця. Також Василь Качмар наголосив, що кожен працівник медичної установи повинен мати іменний ідентифікатор, у випадку невиконання цього доручення відділу охорони здоров`я відповідальні особи нестимуть відповідальність.

У ході наради головним лікарям вкотре нагадали, що заклади вторинної ланки повинні надавати медичні послуги лише за скеруванням лікаря первинної ланки — сімейного лікаря, педіатра чи терапевта.

Окрім цього, зважаючи на весняний період проведення масових толок, керівники КНП міст Дрогобича та Стебника отримали доручення відновити благоустрій територій навколо медичних установ.

На завершення зустрічі Василь Качмар подякував головним лікарям міст Дрогобича та Стебника за спільну нелегку, але ефективну роботу, висловивши впевненість, що така робота продовжуватиметься і в майбутньому.

Прес-служба ДМР