Проміжний етап стажування молоді в органах місцевого самоврядування: у Дрогобич завітали представники ГО, які реалізовують даний проєкт
У Дрогобичі реалізовують Програму стажування молоді в органах місцевого самоврядування. Днями відбувся моніторинговий візит представників ГО, яка втілює в життя дану ініціативу. Зокрема, в Дрогобич завітали – Лілія Стрілецька, експерт з питань молоді ГО «ТиЗміни» та Тарас Малишівський, аналітик Івано-Франківського регіонального відділення АМУ.
У межах Дрогобицької громади за реалізацію проєкту відповідає відділ сім’ї та молоді ДМР, керівниця Олександра Пашко.
Мета програми – заохотити молодих людей долучатись до публічної служби шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, відчути власну відповідальність за майбутнє своєї громади, розробити цікаві напрацювання та набути нового досвіду.
До участі в проєкті запрошували молодих людей віком від 18 до 35 років.
В результаті було отримано сім заявок від зацікавлених кандидатів. Із загальної кількості відібрали четверо стажерів, які станом на завершення грудня уже пройшли пів етапу стажування.
Зокрема, за словами Олександри Пашко, стажування в органах місцевого самоврядування проходять: Христина Дидишин – в управлінні правового забезпечення, Зоряна Войтович – у відділі-службі у справах дітей, Наталія Пецюх – в управлінні культури та розвитку туризму, Віталій Ясінський – в Департаменті міського господарства.
Днями відбувся моніторинговий візит представників ГО, які ініціювали стажування молоді в органах місцевого самоврядування. Візит носив ознайомчий характер. Зустріч із стажерами та керівниками управлінь та відділів, де молоді люди і проходять стажування відбулась в кабінеті очільника громади Тараса Кучми. На зустріч були запрошені: Леся Пашко, керівниця відділу сім’ї та молоді, Володимир Ханас, керівник управління культури та розвитку туризму ДМР, Христина Гапуняк, в.о. керівника управлінні правового забезпечення, Юлія Щерба, в.о. керівника відділу-служби у справах дітей, Галина Дубленич, головний спеціаліст Департаменту міського господарства.
Представники ГО поставили десяток запитань стажерам та зробили висновок, що стажування молоді в органах місцевого самоврядування в Дрогобичі відбувається прозоро та з активним залученням молодих людей до діяльності відділів та управлінь.
За твердженнями стажерів – кожен у своєму управлінні почерпнув нові знання, досвід та допомагає працівникам структурних підрозділів втілювати в життя нові задуми та долучатись до грантів.
Тарас Малишівський, аналітик Івано-Франківського регіонального відділення АМУ, зазначив, що паралельно10 громад в Україні проводять стажування, однак не всі можуть похвалитись такими першими результатами та активними стажерами.
За словами міського голови Тараса Кучми – для органу місцевого самоврядування Програма стажування молоді це, безумовно, можливість подивитися на діяльність ОМС під новим кутом, почути креативні ідеї та думки ззовні від молоді громади.
Стажування молоді в органах місцевого самоврядування руйнує певні стереотипи в молодих людей про роботу ОМС. Однак, зазначу, що в Дрогобичі ми були першими, де молодь ще 8 років тому почала проходити стажування. Добре розуміємо, що молодь нашої громади – це рушійна сила змін та подальшого розвитку нашого міста та держави зокрема. Тому щиро дякую нині усім, хто свідомо долучився до проєкту стажування. Спільно допомагаємо нашому місту ставати кращим,– наголосив Тарас Кучма.
Стажування молоді в органах місцевого самоврядування загалом триватиме впродовж 2 місяців і фінішує 18 січня.
По завершенні стажування від молодих людей очікують звіт про процес стажування та пропозиції стосовно вибраних напрямків роботи, щодо її вдосконалення.
За результатами стажування – стажери можуть бути зараховані до кадрового резерву ДМР, без обов’язкового працевлаштування.
Додамо, до пілотної Програми стажування молоді в органах місцевого самоврядування долучилися громади з 8 областей України.