Проблему стабілізації фінансової ситуації в освітній сфері Дрогобича керівництво міста вирішує спільно з депутатами та освітянами. ФОТО

У Дрогобицькій міській раді відбулася нарада з директорами начальних закладів міста під головуванням міського голови Тараса Кучми, а також за участі заступника міського голови Василя Качмара, начальника відділу освіти ДМР Петра Сушка та депутатів міської ради.

У ході наради начальник відділу освіти ДМР Петро Сушко презентував програму стабілізації фінансової ситуації в освітній сфері міста на 2019-2022 роки.

На початку наради начальник відділу освіти зазначив, що у 2019 році дефіцит освітньої субвенції для Дрогобича становить 18 мільйонів гривень. З цього приводу відділом освіти на розгляд сесії міськради виноситимуть рішення про скерування звернення до обласного та державного керівництва щодо значної недоїмки у освітній субвенції Дрогобича та з проханням дофінансування.

«Зважаючи на складну фінансову ситуацію в освіті, яка складається у цьому році, та враховуючи досвід минулого року, коли у грудні виплата заробітних плат стояла під загрозою, зараз ми повинні вжити всі заходи, які передбачає Закон, аби у цьому році ми не думали, де взяти кошти на освіту», — зазначив міський голова Тарас Кучма та додав: «Ми у цьому році не додаватимемо грошей на освіту з міського бюджету, так як у 2018 році, адже ці кошти повинні бути спрямовані на інфраструктурний розвиток міста».

Програма стабілізації, яку презентував Петро Сушко, розроблена на основі пропозицій відділу освіти та директорів шкіл і полягає у оптимізації видатків на утримання вчителів з неповним тижневим навантаженням, відкриття 1-х та 10-х класів з мінімальною наповнюваністю 25 учнів, а поділ класів при вивченні окремих предметів здійснювати при наявності 27 учнів у класі, а також відкритті ліцеїв, відповідно на нової реформи освіти, уже у 2019 році.

Також проводити зведення груп при вивченні української мови, іноземної мови та інформатики за тимчасової відсутності основного працівника, окрім цього, відділу освіти доручено розробити дорожню карту запровадження автономізації та забезпечити перехід на самостійне ведення бухгалтерського обліку закладів загальної середньої освіти з 1 січня 2020 року.

За рахунок цього, за словами головного освітянина міста, в порівнянні з показниками минулого року вдасться зекономити 3 млн грн.

Відтак заступник міського голови Василь Качмар закликав освітян активніше подавати пропозиції щодо реорганізації системи освіти у Дрогобичі при цьому орієнтуючись на якісне забезпечення освіти.

У ході наради директорам шкіл нагадали, що з 1 січня 2020 року всі школи перейдуть на повну автономізацію, яка передбачає академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію всіх закладів освіти. Тому директорам доведеться самостійно вести фінансову діяльність у межах коштів, виділених на одного учня.

Наступна нарада освітян з керівництвом міста запланована на 15 березня, під час якої директори шкіл презентуватимуть свою модель стабілізації фінансової ситуації освітньої галузі.

Нагадаємо, 12 лютого освітяни Дрогобича у форматі Круглого столу обговорили стан та перспективи сфери освіти в контексті НУШ та необхідності фінансової оптимізації.

Деталі:

https://drohobych-rada.gov.ua/osvityany-drogobycha-u-formati-kruglogo-stolu-obgovoryly-stan-ta-perspektyvy-sfery-osvity-v-konteksti-nush-foto-video/

Прес-служба ДМР

Зацікавленість статтею
[Всього: 3 Середня оцінка: 2]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні