Про процедуру зрізки дерев, озеленення території та Правила благоустрою міста Дрогобича, — розмова з інспектором з благоустрою Людмилою Ільченко

30 Березня 0:00

З настанням весняного періоду, на території міста активно розпочинається робота з благоустрою міста. Окрім прибирання території від сміття, зрізки та кронування аварійних дерев, проводиться озеленення, облаштування об’єктів інфраструктури.

З метою дотримання належного стану благоустрою у Дрогобичі розроблено нові Правила, які регламентують порядок та норми щодо проведення робіт на території міста.

Про ситуацію з дотриманням Правил благоустрою у Дрогобичі, виявлення порушників та притягнення їх до відповідальності, про кронування та видалення аварійних дерев, а також про заплановане озеленення міста розповідає інспектор з благоустрою Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради Людмила Ільченко.

З минулого тижня за дорученням міського голови Дрогобича Тараса Кучми у місті Дрогобичі розпочато проведення рейдів щодо виявлення порушників Правил благоустрою та притягнення їх до відповідальності. Отож скільки притягнуто до відповідальності порушників і за які саме порушення?

Найперше зазначу, що до цих рейдів ми залучили представників КП «Муніципальна варта», які мають певні повноваження. Рейди тривають впродовж тижня. Відтак нами було складено близько 60 приписів за порушення правил утилізації сміття, відсутність сміттєвих урн біля торговельних об’єктів та інше. Наступного тижня ми продовжимо здійснювати перевірки по місту.

Відомо, що зараз у Дрогобичі будуть діяти нові Правила благоустрою. З якою метою було розроблено ці правила і коли вони вступлять в дію. А основне, яким чином Ви інформуватимете громаду про дію цих правил?

Справді, мною розроблено нові правила Благоустрою міста, оскільки відбулися зміни до чинного законодавства, загально-державних норм та правил. Окрім того, зважаючи на вимоги часу, було враховано багато аспектів, відповідно до яких здійснюється облаштування об’єктів благоустрою міста. Зазначу, що попередні Правила були затверджені ще у 2013 році.

Також разом із Правилами був розроблений “Порядок видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів”. Цей Порядок встановлює процедуру розгляду, оформлення (переоформлення), видачі і анулювання, видачі дублікатів Дозволів на порушення об’єктів благоустрою на території міста Дрогобича.

Ці правила будуть чинними після прийняття їх сесією Дрогобицької міської ради. Щодо інформування мешканців міста, то ми надішлемо повідомлення у ЗМІ та опублікуємо їх на Інтернет-порталі Дрогобицької міської ради. Окрім того, проведемо інформаційну кампанію серед мешканців міста.

З настанням весняного періоду на території міста активно ведеться робота зі зрізки чи кронування аварійних дерев та озеленення. Часто ці роботи викликають жваву дискусію серед мешканців міста. Особливо дрогобичан турбує питання щодо озеленення вулиць, парків та скверів у тих місцях, де дерева видаляють повністю. Що можете сказати з цього приводу?

При необхідності проведення робіт з кронування чи видалення аварійних дерев кожен мешканець міста, який не є власником земельної ділянки, на якій розміщено дерево, повинен звернутися за отриманням дозволу до Департаменту міського господарства.

Відтак, після подання письмового звернення, інспектор з благоустрою проводить обстеження зеленого насадження та складає відповідний акт. Після цього зрізка дерев погоджується з Державною екологічною інспекцією у Львівській області. Відтак на підставі погодження ДЕІ готується розпорядження міського голови.

Опісля інспектор видає ордер на зрізку аварійного зеленого насадження.

Також хочу зазначити, що, відповідно до Правил збереження зелених насаджень і належного догляду за ними, в межах м. Дрогобича відповідальними за певні ділянки є: – На об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів; – На територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства; – На територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво – забудовники чи власники цих територій; – На землях запасу міста – комунальне підприємство, визначене виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради; – У приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

Щодо озеленення міста, то абсолютно погоджуюсь, що це життєвоважливо для міста, тому анонсую, що з середи, 4 квітня, ми плануємо масштабне озеленення. Відтак запрошуємо охочих дрогобичан долучитися і безкоштовно отримати саджанці у Департаменті міського господарства.

Щодо правильного висаджування зелених насаджень то також існують правила, якими потрібно керуватися при проведенні робіт з озеленення міста: – Насадження слід садити не в обмежену за об’ємом садивну яму, а в смугу відкритого грунту або газону шириною не менш 2,0 – 5 м — на вулицях і 1,5 – 2 м – щебенистих і грунтових дорогах; – На асфальтних вулицях та з іншим покриттям розмір оброблюваної пристовбурної лунки повинен бути не менше 2*2 м і у районах із старою забудовою — 1,5 м; – Не допускається садження деревних порід з низько опущеною кроною та низько звисаючими гілками (плакучі форми верби, шовковиці, ясеню, горобини тощо), а також ті, які засмічують пішохідні доріжки плодами (робінія, шовковиця, тощо), дають кореневі відгалуження (тополя канадська, біла тощо), таких, що мають неприємний запах (бархат амурський).

Також потрібно зберігати відстань від будівель та споруд до дерев та чагарників: – Від зовнішніх стін будівель і споруд до стовбурів дерев — 5 м, до чагарників — 1,5 м; – Від краю тротуарів і садових доріжок до стовбурів дерев — 0,7 м до чагарників — 0,5 м. – Від краю проїжджої частини вулиць, укріплених смуг країв доріг або канав до стовбурів дерев — 2 м, до чагарників — 1 м;

Важливо пам’ятати й про відстань від підземних мереж: – Газопроводів та каналізації до стовбурів дерев — 1,5 м, до чагарників не передбачено; – Теплопроводів і трубопроводів теплових мереж при безканальній прокладці до стовбурів дерев — 2 м, до чагарників — 1 м; – Водопроводів, дренажів — 2,0 м, до чагарників не передбачено; – Силових кабелів і кабелів зв’язку — 2,0 м, до чагарників — 0,7 м.

Наведені нормативи стосуються дерев з діаметром крони не більше – 5 м і повинні бути відповідно збільшені для дерев з кроною більшого діаметру.

На завершення зазначу, що у весняний період ми найчастіше фіксуємо порушення щодо утилізації великогабаритних відходів, які накопичуються на сміттєвих майданчиках міста, спалення трави та гілок, що категорично заборонено. Тому нагадую, що для утилізації великогабаритних відходів, в тому числі гілок зелених насаджень, необхідно звертатися до КП «Комбінат міського господарства» за замовленням послуги щодо їх вивозу.

На передодні Великодніх свят закликаємо всіх мешканців навести порядок як на прибудинкових територіях, так і долучитися до толок, які відбуваються у місті.

Перейти до вмісту