Про хід виконання заходів  “Програми зайнятості населення міста Дрогобича та Стебника на 2018-2020 роки” упродовж 9 місяців 2018 року Дрогобицьким міськрайоннм центром зайнятості по м.Дрогобич

Чисельність мешканців міста, котрі звернулися у Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості впродовж  січня-вересня 2018 року становила 2576 осіб, що на 169 осіб більше ніж у відповідному періоді 2017 року.

Чисельність незайнятого населення з числа мешканців міста, котрим надавалися соціальні послуги за звітний період становила 3014 осіб, що на 75 осіб менше цього показника за відповідний період у 2017 році.

Станом на 01.10.2018 року клієнтами служби зайнятості залишається 487 осіб, у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 43 особи менше. Статус безробітного на кінець звітного періоду мали 277 осіб.

Станом на 01.10.2018р. залишилось актуальними 257 вакансій, на одне вільне робоче місце претендувало 2 особи з числа незайнятих громадян, котрі перебували на обліку. Мають попит професії сфери обслуговування – продавці, касири торгівельного залу, офіціанти, бармени, кухарі, швачки. Бажаними залишаються водії автотранспортних засобів категорії Д,Е, електрогазозварники, слюсарі-ремонтники, токарі.

В умовах збільшення кількості вільних робочих місць (вакантних посад) приділялась велика увага підвищенню рівня якості обслуговування тимчасово незайнятих громадян, забезпеченню результативності активних заходів політики зайнятості.

Для надання соціальних послуг службою зайнятості здійснені такі заходи:

-за сприянням служби зайнятості упродовж січня-вересня 2018 року працевлаштовано 1981 особу, що на 273 осіб менше, ніж у відповідному періоді торік. (Показник програми зайнятості виконаний на 92,2%). Рівень працевлаштування безробітних становить 43,4%.

-упродовж звітного періоду проходили профнавчання 358 осіб, що на 16 осіб мінше ніж у відповідному періоді торік. (Показник програми зайнятості виконаний на 78,6%). Професійне навчання безробітних першочергово здійснювалось на замовлення працедавців. Окрім цього організовувалося підвищення кваліфікації безробітних, в т.ч. шляхом стажування на робочому місці.

До виконання громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру було залучено 184 особи, що на 3 особи більше ніж у відповідному періоді торік (Показник програми зайнятості виконаний на 153,3%). Фінансування цих робіт здійснювалося за рахунок коштів роботодавців та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Для розв’язання проблем зайнятості населення, передусім безробітних, з числа учасників АТО у Дрогобицькому міськрайонному центрі зайнятості провадиться роз’яснювальна робота у започаткуванні власної справи, зокрема шляхом отримання одноразової виплати допомоги з безробіття. Упродовж січня-вересня 2018 року 9 осіб з числа безробітних отримала кошти для започаткування власної справи.

Упродовж січня-вересня 2018 року для працедавців проведено 25 семінарів,    5 Дні відкритих дверей на виробництві, 2 ярмарки кар’єри, 26 презентацій роботодавця, 2 «круглі столи» для роботодавців, 4 Днів відкритих дверей центру зайнятості, 1- ярмарка вакансій та 3 мініярмарки вакансій.

Основною метою їх проведення було обговорення проблем легальної зайнятості, працевлаштування учасників АТО, осіб з обмеженими фізичними можливостями,  служба за контрактом, провадження соціально відповідального бізнесу й створення соціально привабливих робочих місць загалом.

Приділяється значна увага питанням професійної орієнтації. Так, упродовж  9 місяців 2018 року профорієнтаційними послугами охоплено 6098 осіб, в т.ч. 1057 осіб  з числа зареєстрованих безробітних, 2221  учень   загальноосвітніх шкіл.  Проведено  4 марафони актуальних професій,  2 презентації професій, 2 ярмарки професій, 2 інтерактивних заходи для молоді, 2 Дня відкритих дверей навчальних закладів, 34 профорієнтаційних уроків, 3 заходи у літньому таборі.  В 12 школах та міста та дитячому Будинку “Оранта” встановлені профорієнтаційні термінали.

З початку року  Дрогобицьким МРЦЗ надано статус безробітного 48 особам з інвалідністю, усього надавались послуги  87 особам з обмеженою працездатністю зі статусом безробітного. З яких усім  надані профінформаційні та профконсультаційні послуги, працевлаштовано за скеруванням служби зайнятості – 31 особу, проходили професійне навчання – 27 осіб, брали участь  у громадських та інших тимчасових роботах – 9 осіб. Станом на 01.10.2018р. залишились на обліку –20 осіб з інвалідністю.  Для вирішення питань соціального захисту інвалідів, їх професійної реабілітації та сприяння зайнятості упродовж січня-вересня 2018 року проводились круглі столи, ярмарки вакансій, Дні відкритих дверей центру зайнятості, надавались профорієнтаційні та профконсультаційні послуги.