Повноваження наші, політичні заяви ваші — начальник фінансового управління ДМР Оксана Савран про відносини Дрогобича та Стебника

13 Березня 0:00

Субвенція надається відповідно до нормативів, але дефіцит державних коштів на утримання освіти у 2019 році за чинною схемою становить 18 млн грн.

Органом місцевого самоврядування являється не тільки місто Дрогобич, а й місто Стебник. У повноваження міста Стебника, крім утримання комунального господарства, входить зокрема утримання будівель освіти, охорони здоров’я, культури — адже це власність Стебницької міської ради. Але сьогодні це робить Дрогобич. Так на утримання закладів освіти лише з міського бюджету Дрогобича виділено 24 млн 748 тис. грн, з яких через нестачу субвенційних коштів на заклади міста Стебника дофінансовано з міського бюджету Дрогобича 1 млн 300 тис грн.

Повідомила начальник фінансового управління Дрогобицької міської ради Оксана Савран під час прес-конференції у вівторок, 12 березня.

Нагадаємо, прес-конференцію було скликано за дорученням міського голови Дрогобича Тараса Кучми після заяв стебничан, зокрема депутатів Стебницької міської ради, під час другого пленарного засідання 46 сесії Дрогобицької міської ради.

Відтак Оксана Савран вважає, якщо Стебник прагне диктувати правила гри в питанні проведення реформи освіти, то, згідно з чинним Бюджетним кодексом, Стебницька міська рада має можливість взяти на себе дофінансовувати нестачу зі свого бюджету. Посадовець зазначила, що обсяг бюджету міста Стебника становить 9 млн 993 тис. грн, з яких майже 5 млн грн витрачаються на зарплату апарату Стебницької міської ради.

Також начальник фінуправління ДМР наголосила, що з бюджету Дрогобича виділяються кошти на співфінансування реалізації господарських проектів в межах обласної Програми «Конкурс проектів місцевого розвитку».

Загалом за 2018 рік з бюджету Дрогобича на утримання установ міста Стебника було виділено більше 40 млн грн, з яких: 24 млн грн — видатки на заклади освіти; 6 млн 800 тис. грн — видатки на заклади культури та мистецтв; 5 млн грн — видатки на заклади охорони здоров’я. 2 млн 42 тис. грн — видатки зі Спецфонду Дрогобицької міської ради, скеровані на благоустрій Стебника, спортивні клуби, пільгові виплати.

Зважаючи на заяви, які були виголошені стебничанами у сесійній залі щодо необхідності скорочення видатків на утримання апарату Дрогобицької міської ради, за умови нестачі коштів на фінансування освіти, Оксана Савран навела факти у відсотковому співставленні видатків на утримання апаратів міських рад та обсягів бюджетів Дрогобича та Стебника. Як виявилося, у Дрогобичі з бюджету виділяється лише 5% коштів бюджету на утримання апарату міської ради, а у Стебнику — аж 48,4%.

«Є співвідносні речі. Ми бачимо, що місто Стебник існує тільки для того, щоб була міська рада і прибране місто. Фінансування освіти Дрогобича і Стебника це наші повноваження і ми їх виконуємо дофінансовуючи потреби стебницьких за рахунок дрогобицьких шкіл. Якщо рівень такого фінансування не задовільняє стебницьку громаду, то 93 стаття Бюджетного кодексу дозволяє органам самоврядування додатково виділяти кошти на ці потреби», — наголосила Оксана Савран.

Також посадовець зазначила, що відповідно до 20 пункту прикінцевих положень Бюджетного кодексу Стебник може звернутися до Дрогобича, щоб їм передали на фінансування освіту, культуру і медицину. І Дрогобич може передати ці повноваження разом з субвенційними надходженнями та єдиним податковим надходженням до Дрогобича від Стебника — податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 7 млн грн.

Підсумовуючи свій виступ, Оксана Савран зазначила, що Дрогобич витрачає на Стебник 40 млн грн, а отримує від Стебника лише 7 млн грн (ПДФО).

Тому у Стебницької міської ради є три варіанти — перейняти на своє фінансування заклади освіти, медицини і культури, або долучитися до формування єдиної стратегії, яку пропонує Дрогобич, або ж не втручатися у процес реформ, який передбачають у Дрогобицькій міській раді.

Прес-служба ДМР

https://youtu.be/tzXN4kd_jR8

Перейти до вмісту