Підсумки засідання Координаційної ради у справах інвалідів при міському голові м. Дрогобича

П’ятниця, 17 Червень 2016

У вівторок, 14 червня, відбулося засідання Координаційної ради у справах інвалідів при міському голові м.Дрогобича.

У роботі ради взяли участь заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань Олег Дукас, голови громадських організацій інвалідів та ветеранів, представники управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі, відділу охорони здоров’я та управління праці та соціального захисту населення.

На порядок денний винесено питання реорганізації у сфері медицини, забезпечення пільгової категорії громадян медикаментами тощо. Доповідав заступник начальника відділу охорони здоров’я Святослав Кучерявий щодо напрямку діяльності міської влади у 2016 році в сфері охорони здоров’я. Доповідь спричинала активну дискусію навколо теперішнього стану фінансування галузі. Обговорювалися питання діяльності мережі аптечних установ, розглядалася можливість створення комунальних аптек, що дасть можливість забезпечувати населення міста медикаментами нижчої вартості.

Крім того, на засіданні розглядалося питання удосконалення порядку надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Начальник відділу прийому громадян управління праці та соціального захисту населення Ганна Галайко повідомила, що Урядом напрацьовані зміни за результатами проведення аналізу надання субсидій в опалювальний період. Відтепер субсидія розраховуватиметься на підставі доходу осіб за попередній календарний рік (з 01.01.2015 до 31.12.2015). Крім того, посадовець наголосила на розмірах доходів, які враховуватимуться до сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців (які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку). Зокрема, дохід становитиме для платників єдиного податку I групи 2 прожиткових мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Відповідно для платників єдиного податку II групи — 3 прожиткових мінімуму, а для платників єдиного податку III групи - 4 прожиткових мінімуму.

Для працездатних осіб, які не працюють і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні 2-ох розмірів прожиткого мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Ця норма не стосується учнів і студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини, та військовослужбовців строкової служби. Окрім того, з травня 2016 року при оплаті житлово-комунальних послуг громадяни можуть користуватись лише одним з передбачених державою видів соціальних гарантій - або пільгами, або субсидією.

“Детальну нформацію можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення, керівництво та фахівці якого проводять прийом щодня з 8:00 до 17:00, у п’ятницю – з 8:00 до 15:45, вихідний день — субота та неділя. Крім того, працюють щоденні “гарячі” телефонні лінії за номерами 35780 та 410614, завдяки яким мешканці міста мають можливість отримати необхідну інформацію в оперативному режим”, - заявила Ганна Галайко.

Протягом зібрання озвучувалися безліч питань, які є наболілими для присутніх, й усі мали змогу отримати відповідь та пораду.

Управління праці та соціального захисту населення