Підприємцям галузі будівництва житлових і нежитлових будівель Дрогобича рекомендують підвищити рівень заробітної плати, — результати засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної плати

У Дрогобицькій міській раді у середу, 10 жовтня,  на засіданні комісії з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення заслухали  суб`єктів підприємницької діяльності в галузі будівництва житлових і нежитлових будівель, які нараховують заробітну плату в розмірі до 4000,0 грн.

На засіданні зазначено, що в реаліях сьогодення недостатньо виплачувати заробітну плату в мінімальних розмірах. Робота у будівельній галузі вимагає кваліфікованої праці, а тому повинна бути достойно оцінена в грошовому еквіваленті. Роботодавцям наведено дані Головного управління статистики у Львівській області згідно яких середня номінальна заробітна плата штатних працівників в серпні 2018 року становила 8194,0 гривень, в тому числі у будівельній галузі 7620,0 гривень.

 Метою засідання було проінформувати суб’єкти підприємницької діяльності щодо дотримання ними вимог чинного законодавства в частині підвищення рівня оплати праці, дотримання норм мінімальної заробітної плати, недопущення вирівнювання заробітних плат некваліфікованих і високопрофесійних працівників, скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час, своєчасної та повної сплати податків і зборів, значення офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.

Виплата заробітної плати в «конвертах» позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як: оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності й пологах; виплата втраченого заробітку у зв’язку з втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи. Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий  стаж  та можливість  одержання заробленої  пенсії за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника .

За результатами засідання роботодавцям рекомендовано вжити всіх можливих заходів з метою додержання чинного трудового законодавства щодо виплати заробітної плати.

На завершення заходу, платникам податків повідомили про можливу відповідальність за порушення норм трудового законодавства.

Сектор з питань праці ДМР

Зацікавленість статтею
[Всього: 2 Середня оцінка: 5]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні