Підприємців, у яких заробітня плата найманих працівників за червень 2019 р. менша за мінімальну, запросили на засідання комісії у ДМР

9 Серпня 0:00

У середу, 7 серпня, відбулось чергове засідання міської комісії з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення за участю представників сектору з питань праці, управління праці та соціального захисту населення, Дрогобицького управління ГУ ДФС у Львівській області, міського центру зайнятості.

На засідання комісії були запрошені суб’єкти господарювання, у яких, за звітами ГУ ДФС сума середньої заробітної плати найманих працівників за червень 2019 року менша за мінімальну.

Суб’єкти господарювання пояснили причини, через які попали в перелік “ризикових”.

Як зазначалось на засіданні комісії, чимало роботодавців з метою скорочення податкових виплат приховують реальний розмір заробітної плати найманих працівників, виплачуючи частину заробітку в “конверті”. Така ситуація призводить до значних негативних наслідків не лише для бюджету міста чи держави, а й для самого працівника. Оскільки, період, за який не сплачені внески “випадає” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії. Члени комісії проінформували присутніх про відповідальність за порушення законодавства про працю та про типові порушення, які допускаються роботодавцями.

Присутні роботодавці мали можливість отримати від членів комісії відповіді на питання також їм були вручені інформаційні листівки та рекомендовано у своїй діяльності дотримуватись вимог трудового законодавства.

Сектор з питань праці ДМР

Чат-бот Гаряча лінія