Пам’ятаємо: 18 лютого 2014 року — розпочались масові розстріли українців під час мирної демонстрації на Євромайдані

18 Лютого 0:00

18 лютого в Україні вшановують річницю розстрілів на Майдані Незалежності — найтрагічніший етап Революції Гідності.

Рівно 5 років тому в центрі Києва розпочались розстріли тодішньою владою протестувальників під час мирної демонстрації Євромайдану. В цей день на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та у Маріїнському парку загинуло 23 людини, 509 людей було поранено.

Загалом впродовж 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули понад 100 українців, згодом названих «Небесною сотнею», сотні протестувальників було поранено, а ще кілька десятків зникли безвісти.

Серед Героїв Небесної Сотні були і дрогобичани, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободу людини, європейське майбутнє України: Йосип Шілінг, Богдан Вайда та Олег Ушневич. Серед потерпілих також поранення отримали дрогобичани Василь Михалко, Василь Гуцул та Юрій Андрушков.

Результатом запеклого протистояння проти тодішнього режиму стало усунення 22 лютого Верховною Радою від обов’язків президента України Віктора Януковича і призначення дострокових президентських виборів.

З нагоди 5-річниці Революції Гідності, 20 лютого — у День пам`яті Героїв Небесної Сотні у Дрогобичі відбудеться низка скорботних заходів з вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні.

Зокрема, о 15:00 у Сквері Героїв Небесної Сотні відбудеться загальноміське віче пам`яті.

Запрошуємо дрогобичан та гостей міста долучитися до поминальних заходів та гідно вшанувати пам’ять про Героїв Небесної Сотні.

Прес-служба ДМР

Чат-бот Гаряча лінія