Освітян готують до кардинальних змін: Про зустріч керівництва міста з педколективом ЗОШ №6. ФОТО

7 Серпня 0:00

У 2020 році, в межах освітньої реформи, шкільні заклади переходять на автономію. З 1 січня школи самостійно розпоряджатимуться фінансами. З метою формування якісної освітньої мережі шкіл Дрогобича та Стебника, керівництво міста Дрогобича проводить зустрічі з освітянами.

Так, у вівторок, 6 серпня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар, начальник відділу освіти Петро Сушко, та депутати ДМР Тарас Городинський та Іван Куць провели робочу зустріч з освітянами Стебницької ЗОШ №6.

У ході зустрічі міський голова Дрогобича привітав освітян з тим, що за багато років у школі проводять масштабні ремонти приміщення.

«Шоста і сьома Стебницькі школи — здорові колективи, у яких є розуміння ситуації і бажання мінімізувати втрати при реформі. Найважливіше у школі — дитина і той, хто її виховує. Я ще раз перепрошую, що такі зустрічі доводиться проводити посеред відпусток, але нам потрібно формувати і затверджувати освітню мережу з врахуванням тих викликів, які чекають нас з 1 січня 2020 року», — звернувся до освітян Тарас Кучма.

Відтак начальник відділу освіти Петро Сушко також подякував колективу школи за змінений вигляд школи: пофарбовану огорожу, проведення заміни вікон, підготовку до ремонту фасаду і внутрішніх приміщень.

Також Петро Сушко наголосив, що на базі ЗОШ №6 планується відкриття філії інклюзивного центру у Стебнику, яка стане додатковою можливістю розвитку школи.

Головний освітянин нагадав колегам, що кошти виділяються повністю з розрахунку класів і дітей. Цьогорічний дефіцит субвенції становить близько 17 млн гривень. Субвенція на ЗОШ №6 становила близько 4,5 млн, а коштів було виділено в розмірі понад 5 млн гривень. Загалом дефіцит становив більше пів млн гривень, що в еквіваленті свідчить про необхідність скорочення 3,6 ставки. Однак поки що цього не було зроблено. Тому головний освітянин рекомендував батькам заохочувати учнів вступати до їхньої школи, тоді буде більше коштів.

Заступник міського голови Василь Качмар також наголосив освітянам, що тепер перед усіма стоїть завдання: переформатувати систему з виживання на формування оптимальної мережі, яка забезпечуватиме якісні освітні послуг учням.

«Дрогобицька міська рада прийняла низку рішень. Ми змінюємо систему управління, а освітяни повинні змінити ставлення до бюджету. Ми повинні разом вжити заходів, спрямованих на раціональне використання бюджетних коштів. А всі крапки розставить двадцятий рік. Тому ми повинні до цього бути готовими», — звернувся до освітян Василь Качмар.

Крім того, освітянам навели приклади з об’єднанням педліцею та ЗОШ №14. Нагадали про те, як у Дрогобичі створювали Інклюзивно-ресурсний центр і які здобутки та втрати отримали п’ята та чотирнадцята школа з огляду сьогодення. Також згадали про перипетії з тринадцятою школою, коли батькам пропонували організувати довіз дітей, а вони відмовилися.

Підбиваючи підсумки, зустрічі Тарас Кучма наголосив, що чекає пропозиції від дирекції та колективу щодо подальшого функціонування і розвитку школи. Подякував активним депутатам ДМР від Стебника, які лобіюють інтереси освітньої мережі Стебника .

«Школа — це підприємство, яке випускає майбутнє і це важливо. Бо вся відповідальність лежить сьогодні на нас разом, а з 1 січня законом передбачено, що ця відповідальність ляже безпосередньо на колективи. Але спільно ми вирішуватимемо ті проблеми й долатимемо виклики, які перед нами постають, за умови розуміння і партнерства», — резюмував Тарас Кучма.

Прес-служба ДМР

   

Перейти до вмісту