ОСББ міста Дрогобича пропонують впровадити енергоефективні заходи на вигідних умовах. ФОТО

У четвер, 18 квітня, у приміщенні Дрогобицької міської ради, в рамках спільного проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), відбувся семінар для ініціативних груп та діючих ОСББ щодо створення ОСББ, управління спільною власністю, а також можливості впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках.

Участь у заході взяли керівники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

На початку зустрічі начальник відділу економіки Тарас Бачинський представив гостей (спікерів) — координатора вищевказаного Проекту Ірину Галайко та експерта програми IFC «Енергоефективність в Україні» Галину Когут.

Опісля директор КУ «Інститут міста» Володимир Кондзьолка, звертаючись до учасників, наголосив на важливості їх участі у серії навчальних тренінгів у в межах Проекту.

Про організаційні та правові аспекти діяльності ОСББ учасників тренінгу ознайомила експерт Проекту HOUSES Ірина Галайко.

Консультант проекту IFC «Енергоефективність в Україні» Галина Когут, ознайомила присутніх з інформацією про енергозбереження у багатоквартирних будинках, джерела фінансування енергоефективних проектів, зокрема — умови участі у Фонді енергоефективності.

Фонд енергоефективності надаватиме однаковий для всіх претендентів перелік вимог для отримання гранту. ОСББ достатньо буде обрати один із пакетів енергоефективності, , надати до Фонду через банківські установи сертифікат про енергоаудит, зібрати документи для банку для отримання кредиту. Отримавши кредит, самостійно обрати виконавця робіт з термомодернізації будинку.

За підрахунками експертів ОСББ отримають економію від 20% до 60% коштів на сплаті за опалення та гаряче водопостачання і отримають від Фонду допомогу в розмірі 20-50% загальної вартості проекту.

На сьогоднішній день комплексна термомодернізація багатоквартирного будинку — це, насамперед, можливість значно знизити енергоспоживання, а, відтак, і комунальні платежі.

Як наголошують у відділі економіки Дрогобицької міської ради, місто Дрогобич вже має успішний досвід, в межах впровадженого проекту ЄС/ПРООН «МРГ», щодо комплексного впровадження енергоефективних заходів у двох багатоквартирних будинках на вул. Трускавецька, 17 та вул. Самбірська, 92.

Як повідомили члени правління ОСББ цих будинків — Галина Дівчур та Орест Рудницький, проаналізувавши споживання газу та електроенергії до впровадження енергозаходів та після їх застосування, споживання енергоносіїв у цих будинках скоротилася до 70%, а використання електроенергії на сходових площадках і під’їздах зменшилася у 2 рази.

Подати заявку на участь в проекті HOUSES можна за посиланням http://houses.in.ua/.

Контактна особа в Львівській області – Ірина Галайко (регіональний координатор ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку), тел. 050-4163129, e-mail: iryna.halaiko@undp.org.