Обмін досвідом як ефективний спосіб підвищення кваліфікації вчителів

27 лютого 2019 року  у Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 відбувся семінар-практикум вчителів математики на тему «Використання STEM-технологій для формування ключових та предметних компетенцій на уроках математики».

У вступному  слові Галина Марчук, завідувач міського методичного кабінету відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради,  відзначила, що за підсумками ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з 20 навчальних предметів учні закладів загальної середньої освіти міст Дрогобича та Стебника отримали 74 призових місць: І – 6, ІІ – 21, ІІІ – 43 .  У цей спільний здобуток зробили значний внесок і вчителі математики. Зокрема, вони підготували п’ять переможців обласної олімпіади з математики: ЗОШ №1 –  одне І місце, два ІІІ місця; ліцей – одне ІІ місце; гімназія –  одне  ІІІ місце.

Наталія Ластов’як, директор  Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, наголосила,  що одним із пріоритетних напрямків роботи школи є  впровадження здоров’язберігаючих технологій в освітній процес. Зокрема, заклад освіти активно долучається до участі в проектах та конкурсах з даної проблематики. Так,  у 2018 році школа здобула перемогу в  обласному конкурсі «Школа – територія здоров’я». У цьому ж році вона стала однією із шкіл міста, де  започатковано систему роздільного сортування твердих побутових відходів. У школі встановлені  контейнери для роздільного сортування сміття, які закуплені за рахунок  грантових коштів Корпусу Миру США.  Змістова лінія «Здоров’я і безпека» проходить червоною ниткою через зміст  усіх навчальних предметів, в тому числі і математики.

Надія Кузьма, вчитель математики Дрогобицької школи І-ІІІ ступенів №3, говорила про стратегію сталого розвитку та програми STEM-навчання у змісті еколого-математичної освіти. Педагог створила добірку задач, обчислення в яких передбачають формування не тільки певних математичних  знань та вмінь, але й певних ціннісних ставлень до збереження свого здоров’я та охорони навколишнього середовища.  Школярі обчислювали скільки витрачається дерев на виготовлення одного підручника, скільки тонн сміття продукує одна людина впродовж року, скільки зелених насаджень у Дрогобичі потрібно для комфортного життя тощо.

В ході майстер-класу «Геометрія навколо нас», який провела Галина Лебіщак, вчитель математики Дрогобицької школи І-ІІІ ступенів №3,  вчителі складали головоломку «Танграм», вивчали унікальні властивості стрічки Мебіуса та її застосування, із розгортки куба створювали піраміду і прямокутну трапецію, розглядали геометричні ілюзії та насолоджувалися геометрією природи.

Галина Дятко, заступник директора ЗОШ №3, зупинилась у своєму виступі на впровадженні елементів STEM-освіти в початковій школі та наступності у викладанні математики у базовій школі.

Підводячи підсумок семінару, його учасники дійшли висновку, що педагоги ефективно навчаються  тоді,  коли  спілкуються з колегами. Обмін досвідом – це ефективний спосіб підвищення кваліфікації вчителів.

[Всього: 3 Середня оцінка: 4.3]