Ні – булінгу!

07 грудня у ЗОШ І-ІІІ ст..№15 відбувся виховний захід на тему «Булінг: причини, наслідки, допомога». Проблема булінгу є актуальною у житті сучасних школярів.

Зустріч з учнями організували головний спеціаліст Дрогобицького бюро правової допомоги Галина Костик та голова Дрогобицької громадської організації « Спілка української молоді» Ганна Николаїшин.

Галина, випускниця нашої школи, золота медалістка, на прикладі реальних історій з життя, ознайомила учнів з причинами та проявами такого явища в шкільному житті, а також розповіла, що робити якщо ти раптом опинився в ситуації булінгу. Галинка просить дітей пояснити, як вони розуміють поняття «булінг» і школярі відповідали. Кожен з учнів мав рацію. Підсумовуючи  усе, що було сказане, виходить, що булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується фізичним і психологічним тиском.

Ганнуся цікаво розповідала про громадську організацію “Спілка української молоді», яка виховує свідомих, чесних і працьовитих громадян, відданих українців-державників, що виробляють світогляд на національно-християнських традиціях та ідеалах, виплеканих українською нацією протягом століть.

Дівчата запропонували дітям подивитися декілька відеороликів, в яких розповідається про шкільний булінг, бо інколи  можна навіть не розуміти, що те, що відбувається з нами – це булінг. Зі школярами провели вправи, метою, яких було навчити підлітків знаходити свої сильні сторони та навчитися співпереживати та розуміти чужі емоції. Поговорили про дуже гостру і важливу проблему суспільства, а найголовніше, що ми всі – учасники процесу булінгу, чи як агресор, чи як жертва, чи як спостерігач. І ми маємо про це говорити, маємо діяти, а не стояти осторонь. Краще, якщо люди замість булінгу робитимуть щось добре один для одного.

Школа ставить перед собою багато завдань: і виховні, і навчальні, і просвітницькі. Школа може допомогти батькам при вирішенні багатьох питань виховання, але вона ніколи не зможе конкурувати з родиною. Саме родина є сильним засобом у формуванні особистості дитини.

Життя та наука довели, що всі проблеми у дітей, а потім у дорослих пояснюються помилками сімейного виховання, головна з яких — відсутність любові і невміння хвалити і підтримувати своїх дітей. Найголовніше для дитини, щоб її любили такою, яка вона є. Видатний педагог В. О. Сухомлинський казав: «Там, де немає мудрості батьківського виховання, любов матері та батька до дітей спотворює їх».

Любімо наших дітей!

Людство не вигадало нічого живішого та більш конструктивного, ніж діалог. Саме діалог допомагає бути фахівцем з людинознавства, знаходити спільну мову з кожною родиною, згуртовувати батьків, разом з ними створювати гуманне середовище для виховання дітей та… Вчитися, виховуватися, зростати самому. Наші діти — це наша старість, погане виховання — це наше майбутнє горе, наша провина…

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні