Нагороджено переможців акції «Селфі з книгою#Будь у тренді – читай»

Люди перестають мислити, коли перестають читати

Д.Дідро

Яке місце посідає книга у сучасному світі, де віртуальне життя заполонило реальність?  Гостра проблема для  батьків ХХІ століття  – як відволікати дітей від електронних пристроїв. Мультиплікаційні герої, комп’ютерні ігри та соцмережі мають прерогативу перед гортанням сторінок. Діти захоплено поринають у віртуальний світ, емоційно переживають здобутки та поразки, але, на жаль, не свої. При цьому втрачають найважливіше – час для саморозвитку. «Книжка, на відміну від багатьох інших способів дозвілля, – це спосіб самоідентифікації людини. Людина бачить в книжці те, що вже є зародком в її досвіді. Вона нібито пізнає щось і в такий спосіб розвивається її здатність до аналізу, до синтезу, взагалі до думання. Жоден інший чинник, навіть гарне кіно, не може спонукати людину до вдосконалення свого мозку, окрім книжки. Якщо цей механізм виключити, то ми матимемо людей не здатних думати», – зазначає літературний критик.

Читання формує характер, розширює ресурс словникового запасу, покращує пам’ять, допомагає розвинути аналітичне мислення, знижує стрес і покращує настрій. Читачі більш схильні висловлювати свою думку і брати участь у суспільному житті. Саме тому важливою є мотивація дітей до читання, популяризація, чи своєрідна реклама, книг. Авторитетами для сучасних дітей здебільшого є блогери та однолітки, що задають певні модні тенденції. Тому з метою мотивації учнів до читання напередодні літніх канікул міський методичний кабінет відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради організував акцію «Селфі з книгою#Будь у тренді – читай», яка тривала з 6 по 17 травня.

У  фотоконкурсі взяли участь більше 50 учасників. Діти активно виконували умови конкурсу та «збирали вподобайки» у соцмережах. За результатами акції визначено 8 переможців, чиї фото набрали найбільшу кількість вподобань:

Свірк Наталю, 3-Б ученицю ЗОШ №4

Будулич Марту, ученицю 1-А класу ЗОШ №4

Стецишин Вероніку, ученицю 1-А класу ЗОШ №4

Хрунь Софію, ученицю 1-А класу ЗОШ №4

Курило Ілону, ученицю СШ №2

Кіцкало Яну-Марію, ученицю 2-Г класу ЗОШ №4

Сорочак Марту, ученицю 1-А класу ЗОШ №4

Скурчанську Юлію, ученицю 7-Б клас ЗОШ № 10

30 травня у Міській дитячій бібліотеці відбулося нагородження. Завідувач ММК Галина Марчук та бібліотекар ММК Олександра Пецкович вручили дітям сертифікати та подарунки.  Магазин канцтоварів «Лібро» підтримав добрі починання та порадував дітлахів чудовими призами.

Читаючи, людина залишається з книгою наодинці. Йде особливий внутрішній діалог між книгою і людиною. Діалог, який потребує праці розуму і серця, який дає людині незабутні  враження і знання. Тому читати – це справді бути у тренді, бути серед тих, хто мислить, а, отже, розвивається та йде вперед.

Олександра Пецкович, бібліотекар ММК