Мудрість, шляхетність, відвага – головна ознака  військово-патріотичного гарту українського майбуття

Душу – Богові,

Життя – Україні,

Честь – собі!

Існує думка, що  в української нації особливий код крові. Цей код передається через тисячоліття – з покоління в покоління. Він виявляється в українській пісні і вишивці, українських традиціях.  Цей код виявляється в нашій історії – історії виборювання незалежності. Носіями цього коду були воїни княжої доби, запорізькі козаки, січові стрільці, воїни УПА.  Сьогодні цей код тече в жилах українських вояків на Сході України. Сучасні герої, воїни АТО, боронять рідну землю від російського окупанта.

Формування свідомого громадянина, патріота покладається на родину та  загальноосвітній навчальний заклад. Вчителі предметів Захист Вітчизни, фізкультури, історії, географії, художньо-естетичного циклу вже сьогодні покликані виховати юнацтво, спроможне захистити Батьківщину.

Щороку шкільні команди беруть участь у міському етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотична гри «Сокіл» («Джура»), яка є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи.

Метою гри «Джура» є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

Основні завдання гри «Джура»:

• виховання дітей та молоді у дусі відданості Батьківщині та українському народу через відродження національних і загальнолюдських духовних та моральних цінностей;
  • набуття учнями знань, умінь і навичок, необхідних захиснику Вітчизни;
  • формування у молоді високих морально-психологічних якостей: доброчинності, мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості та ініціативності на основі відновлених народних традицій;
  • оволодіння учнями основами народної культурної спадщини (пісні, думи, розпис та опорядження житла і сакральних споруд, звичаї, традиції, ритуали і свята);
  • впровадження військово-прикладних видів спорту, єдиноборств, верхової їзди на конях, бойових танців, видів спортивної боротьби, народних ігор та забав з метою гартування духу й тіла;
  • вивчення народного способу господарювання на землі;
  • оволодіння навичками приготування страв народної кухні;
  • пропагування та популяризація здорового способу життя;
  • зміцнення міжрегіональних зв’язків та дружби дітей та юнацтва;
  • організація змістовного дозвілля;
  • формування та закріплення основ самоврядування в учнівських колективах.

У 2017 році переможцем міського етапу «Джури» стала команда  Стебницької загальноосвітньої школи №18 під керівництвом Кокоця В.Є., вчителя фізкультури та Зубрицького Л.З., вчителя Захисту Вітчизни. Успіх команди – це ґрунтовна праця педагогів-однодумців ЗОШ №18 під керівництвом директора Броницького Р.З..

На обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотична гри «Сокіл» («Джура»), що відбувалась в червні на Сколівщині, команда посіла 16 місце серед 27 учасників.

07.11.2017 р. на базі Стебницької ЗОШ№18 відбувся семінар вчителів  Захисту Вітчизни та фізкультури, який було присвячене темі: «Основні складові організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)».

Учасників семінару привітав директор навчального закладу                 Броницький Р.З., який акцентував увагу на важливості військово-патріотичного виховання сучасної молоді в контексті війни, що відбувається на Сході України. Також Роман Зиновійович підкреслив той факт, що велике значення має не лише фаховість педагогів, злагодженість дій адміністрації школи, а й матеріальне забезпечення команди.  Саме тому він, як депутат Дрогобицької міської ради, піднімає питання фінансування команди учасника гри «Джура» у 2017-2018 н.р.

Надзвичайно ґрунтовно було проведено теоретичну частину семінару. Вчитель фізкультури Кокоць В.Є. висвітлив питання  підготовки, основні складові організації та проведення гри. Особливу увагу приділив військово-патріотичній, культурологічній та інтелектуальній складовій програми змагань, адже учасники команди мають виявляти високий рівень духовності, інтелекту, фізичної форми.

Педагоги  з великим зацікавленням переглянули слайд-презентацію фотофактів  з програми гри «Джура» (Сокіл) – 2017, взяли участь у Майстер-класі – показових виступах шкільної команди, яку спільно підготували Кокоць В.Є., Зубрицький Л.З.. Під час показових виступів і учасники команди, і педагоги продемонстрували високий рівень військово-патріотичної та фізичної підготовки. На завершення всіх учасників семінару за козацьким звичаєм пригостили справжнім кулішем.

Національний код Духу і Звитяги живий. Він живить серця молодого покоління. Віримо в це!

Разумна Л.М., методист ММК