Люби, та дозволяй жити
З 10 до 17 в Україні травня оголошено Всеукраїнський тиждень планування сім’ї. Одним з прав людини є право вибирати, коли народжувати дитину й чи народжувати її взагалі.
Однак подекуди це право становить ризик для життя жінки або дитини. Для того, аби допомагати подружнім парам уникати небажаної вагітності, дати життя лише бажаній дитині, контролювати вибір часу народження дітей, існує програма планування сім’ї. Ця програма має декілька рівнів. Перший – Національний центр планування сім’ї у Києві. Другий – обласний у Львові. Третій- інформаційно-методичні кабінети у жіночих консультаціях.
У жіночій консультації Дрогобицького пологового будинку такий кабінет вже працює 18 років. Лікар планування сім’ї Світлана Шуйчик надає інформацію про засоби та методи запобігання вагітності. Спеціаліст запрошує усіх, кому цікава ця проблема до жіночої консультації. Пропонуємо докладніше дізнатися про те, як зароджується нове людське життя. Коли крихітний людський організм, який розвивається у материнському лоні стає, власне, людиною? Коли він стає особистістю, індивідуальністю з усіма основними правами, що їх мають усі особливо, а особливо – правом жити?
У момент задуму (зачаття) присутні всі необхідні елементи, що творять нову людину. Коли хромосоми батька і матері об’єднуються, то формують абсолютно унікальну і неповторну людську особистість. У цей момент і починається нове життя. Саме відтоді будь-яке дальше формування людини є справою розвитку, росту і зрілості. З моменту задуму дитина уже росте і продовжує рости та розвиватися до кінця життя.
У три тижні крихітна людина за довжиною менша ніж 0,5 см вже має зачатки очей, спинного мозку, нервової системи, легень, шлунка, кишок. Примітивне сердечко, яке починає битися близько на 18 день, у цей період працює впевненіше. І все це відбувається тоді, коли матір може не здогадуватися, що в ній зародилося нове життя. На шостий з половиною тиждень дитинка починає рухатися, і лише через повних 12 тижнів матір зможе відчути ці рухи. У 8 тижнів дитина продовжує свій розвиток і може вже скласти крихітний кулачок, смоктати великий палець, пробуджуватися і спати. У цей час працюють усі системи організму. В 11 тижнів дитина може утворювати складні вирази на своєму личку і навіть усміхатися. Усі системи тіла стають більш дієвими. У 16 тижнів довжина плоду становить 20 см і він важить близько 170 грамів. Малятко може за допомогою ручок відкривати ротика, може плавати та повертатися. У 18 тиждень маля є активним та енергійним, воно уже згинає та розгинає мя’зи, б’є кулачком та ногою. Тепер матір добре відчуває рухи дитини. До виникнення сучасної науки серед деяких людей побутувала думка, що саме в цей час – час «пожвавлення» – починається життя. Але дитячий розвиток насправді починається у момент зародження (зачаття), тобто на 18 тижнів раніше.
Коли дитина росте у материнському лоні, то уже розвивається окремо від матері з окремим, власним, кровопостачанням. Життя дитини не є життям матері. І дитина має стільки ж прав на життя, як і мати, або як і інші люди будь-якого віку.
Це право на життя є найосновнішим правом кожної людини. Порушити це право, знищити життя, вбити людину будь-якого віку чи будь-якого періоду розвитку у лоні чи поза ним є злочином проти Бога та людства.
Нова індивідуальність одержує від кожного з батьків по 23 хромосоми. Він чи вона є дійсно унікальною особистістю. Раз і назавжди відбулося зачаття, вже більше такого поєднання сперматозоїда та яйцеклітини не існуватиме. Створена нова людина, яка спочатку є крихітним організмом, що живе, хоча важить тільки п’ятнадцяту частину десятимільйонних грама. Аборт є найзначнішою війною усіх часів, бо забирає найбільше людських життів.
Ненароджене немовля є людиною.
Хоча аборт є законним в Україні, не означає, що він правильний. Великі світові релігії засуджують аборт. Аборт засуджує клятва Гіппократа і Декларація Женеви, котра гласить: «Я матиму найбільшу повагу до людського життя з моменту його зачаття».
Аборт не є необхідним: аборт не виліковує хвороби. Якщо дитина є бажана, то лікарі підтримають жінку за будь-якої відомої їм умови.
Аборт є небезпечним: рання вакуум-регуляція менструального циклу – також приховане знищення зачатої дитини. Жоден аборт не минає безслідно. З абортом пов’язано понад 100 фізичних ускладнень. До безпосередніх ускладнень належать: онкологічні захворювання та інфекції статевих органів, порушення менструального циклу, ушкодження матки та інших внутрішніх органів, головний біль, запаморочення, тромбози. А в деяких випадках так званий «безпечний, легальний» аборт може закінчитися смертю жінки. Тривалими фізичними наслідками є: безпліддя, викиди чи передчасні пологи під час наступних вагітностей, ендометріоз, загроза позаматкової вагітності. Серед психічних наслідків: депресія, почуття провини, жаль, нервові збудження, статеві розлади.
За матеріалами жіночої консультації Дрогобицького пологового будинку